REKLAMA

Nej SPF make-up produkty na tvář i tělo

REKLAMA

 

Všichni víme, že je důležité používat sluneční ochranu každý den, ať už prší, nebo svítí. I když v chladnějším dni nemusíte působení slunečních paprsků cítit, UVA mohou stále způsobovat výrazné poškození buněk - a to chtě, nechtě zvyšuje riziko stárnutí a rakoviny kůže. A přesto mnoho z nás opalovací krém stále vynechává. Občas pro to hledáme i pochopení, přeci jen - čas je vzácnost, obzvláště ráno a povinnost začlenit další krok do již tak namáhavé rutiny se zdá být nemožná.

Naštěstí... Mnoho z oblíbených receptur make-upu poskytuje rovněž SPF, tedy efektivní ochranu před sluncem, takže zabíjejí dvě mouchy jednou ranou. A přestože jsou tyto produkty super účinné, připomeňme si, že pro zdravou a mladistvou pleť nelze v létě opustit koncept vrstvy opalovacího krému úplně, to prostě nelze.

 

SPF
Info ikona

Při výběru ochrany si pamatujte - SPF se vztahuje pouze na úroveň ochrany před UVB paprsky (to je ten druh, který způsobuje spálení sluncem). Paprsky UVA způsobují rakovinu a stárnutí, takže je nadmíru důležité hledat produkt, který chrání před obojím. Podle Jean-Christophe Samyna, generálního ředitele společnosti Caudalie UK, musíte na obalu hledat písmena „UVA“, která kolem sebe někdy mají kruh. „Pokud má kolem sebe kruh, znamená to, že splňuje evropské standardy ochrany před rakovinou," vysvětluje.

Pokud jde o SPF, bez ohledu na faktor, je třeba jej aplikovat několikrát během dne, to znamená SPF make-up je úlevou jen pokud si chcete podkladovou bázi upravovat několikrát za den, jinak přichází na řadu opět klasický opalovací krém a jeho jemné nanesení na vrstvu make-upu. „SPF krémy jsou navrženy tak, aby vytvářely bariéru na povrchu kůže. To znamená, že budou stejně nakonec setřeny a odplaveny, nebo se během několika hodin vypotí," říká biochemička Nausheen Qureshi. „To znamená, že bez ohledu na faktor, stále budete muset každých několik hodin znovu nanést další vrstvu.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA