Nejlepší domací masky ze spíže!

 

Běžná hydratační maska z medu 

Med je jednou z nejvýživnějších ingrediencí, zvláště v surové formě. Při pravidelném používání může výrazně vyvážit produkci mazu a také pomůže s korekcí pigmentu. Kořenářky z československého pohraničí jej podávaly při vícero kožních onemocněních, protože přirozeně hydratuje. Jeho antibakteriální vlastnosti jsou výsledkem nízké aktivity vody v medu způsobující osmózu, efekt peroxidu vodíku a vysoké kyselosti. To vám pomůže proti akné. Díky antioxidantům zaručí také vaší pleti mladistvý vzhled. Med funguje dvoufázově – čistí a zároveň hydratuje pokožku. Je to jedna z nejlepších přírodních ingrediencí na domácí pleťové masky. Masku si udělejte z jedné polévkové lžíce surového medu. Naneste dostatečné množství na tvář a po pěti až deseti minutách opláchněte obličej teplou vodou, a pokud je potřeba, použijte žínku. 

Bílková pro rozjasnění pleti 

Pro rozjasnění pleti je vhodná například bílkovo-medová maska. Bílky obsahují důležité kyseliny, které skvěle fungují ve prospěch tónování pleti. Například Ovoalbumin je zastoupen v sušině bílku v největším množství 54 %. Je pokládán za nejhodnotnější bílkovinu, protože obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Jeden až dva bílky smíchejte s jednou lžičkou medu a vyšlehejte do pěny. Poté masku naneste na obličej. Asi po deseti až patnácti minutách masku smyjte a pleť namažte hydratačním krémem.

OTESTOVALY JSTE NOVOU ŘADU KÉRASTASE GENESIS. JAK TO DOPADLO?

elle.cz

Regenerační banánová 

Banány jsou plné ingrediencí skvělých pro pleť: vitamín A pomáhá jako bělidlo tmavých skvrn a kazů a vyhlazuje porézních části obličeje, vitamín B působí proti vysoušení, vitamín E funguje jako redukce výskytu vrásek a draslík hydratuje. Rozetřete středně velký zralý banán na hladkou pastu a poté ji jemně naneste na obličej a krk. Nechte působit klidně i dvacet minut. Poté opláchněte studenou, nejlépe minerální vodou.  

Zklidňující majonézová 

Podrážděná po opalování nebo zmožená alergickou reakcí? Pokud potřebujete svou pleť zklidnit, zkuste domácí majonézu. Tu smíchejte s jogurtem a jemně rozetřete po obličeji. Nechte asi dvacet minut působit. Poté setřete a opláchněte studenou vodou. Vaše tvář bude čistá a hladká. Kyselina mléčná z jogurtu spolu s bílkovinami z majonézy pokožku krásně zklidní.

Octová proti akné  

Používání octa jako pleťového toneru se datuje do doby Heleny Trojské a ocet je stejně účinný i dnes. Poté, co si umyjete obličej, smíchejte jednu polévkovou lžíci jablečného octa se dvěma šálky vody. Pleť touto směsí nakonec opláchněte. Můžete si také vytvořit domácí masku na obličej smícháním 1/4 šálku jablečného octa s 1/4 šálku vody. Roztok jemně naneste na obličej a nechte zaschnout. Jablečný ocet má antibakteriální a antivirové účinky. Zároveň také obsahuje organické kyseliny, díky nimž dokáže pokožka bojovat s bakteriemi vyvolávajícími akné. 

Olympiáda v Tokiu všechny překvapila také díky manikúře

elle.cz