REKLAMA

Čtěte v nové ELLE: Vagina na míru

REKLAMA

Americká stand-up komička Nikky Glaser ráda mluví o sexu a jen tak něco ji nerozhodí. Může se to týkat i její vlastní vaginy, která se mnohokrát stala ústředním tématem jejích skečů. Nikky v mládí zjistila, že její malé stydké pysky jsou cokoli, jenom ne malé. Velké, dlouhé… prostě rozhodně ne takové, jaké běžně vídala v učebnicích anatomie. Přes období zděšení, popírání a studu dospěla až do bodu, kdy v televizní show zcela bez obalu vypráví o tom, že její pochva vypadá jako „narychlo zabalený kufr“, a lidé řičí smíchy. 

Podle zkušeností plastického chirurga Jakuba Miletína z pražské Perfect Clinic sice české a slovenské ženy nadhled mají, ale svůj klín pro jistotu vylepšují tak jako tak. Zdokonalování intimních partií již dnes není žádným tabu. „Ženy chtějí svůj život žít naplno a jsou ochotny pro to udělat maximum,” vysvětluje mi ve své ordinaci na pražském Smíchově sympatický lékař. V oblasti intimních operací se na přední příčky pomyslné hitparády vyšplhala labioplastika neboli plastika zmiňovaných stydkých pysků. Pokud jsou příliš velké, mohou ženám vadit při sportu, jako je běh či jízda na kole, bývají vidět v plavkách či krajkovém spodním prádle, a navíc mohou fyzicky bránit v sexuálním prožitku.

 

Vagina se dá vylepšovat stejně jako kterákoli jiná část těla. Ovšem na rozdíl od jiných zákroků její úpravy mohou významně zvýšit sexuální prožitek.

 

„Ženy se také za velikost či nesouměrnost labií často zbytečně stydí,” vysvětluje chirurg. Pro mnohé pacientky je tak plastika stydkých pysků jen vyladěním estetické stránky, nikoli nápravou funkční poruchy. „Ale i estetické vylepšení má často velké benefity. Žena se uvolní, vzroste jí sebevědomí a sex si začne konečně užívat,” potvrzuje Miletín důležitý aspekt celé věci, totiž psychiku samotnou. Kvalita sexuálního prožitku souvisí s akceptováním vlastního těla. A to se nám samozřejmě lépe přijímá, pokud vypadá podle našich představ.

...

Více se dočtete v červencovém magazínu ELLE, který je právě na stáncích. 

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA