Beauty taping: Je tejpování moderní metodou v boji proti vráskám?

Způsobů, jak omladit svůj obličej, je celá řada. Všemožné anti-age přípravky, ale i praktikování face jógy, botox a mnoho dalšího. Jedna z technik, kterou možná ještě neznáte, je tejpování obličeje. Ano, čtete správně správně. Jde o techniku, kdy pomocí speciálních tejpů můžete vyhladit vrásky, rozproudit lymfu či zmírnit mimiku. Dejte sbohem nosoretní rýze, mračivce, mimickým vráskám na čele i kolem očí a rtů. Tejpování účinně bojuje i s povoleným podbradkem a dokáže vám pomoci i s vráskami v dekoltu. Zní to až příliš dokonale? Ano, zní.

Naučte se milovat své vrásky jako Pavlína

elle.cz

Jak na tejpování?

Beauty taping vám dopřeje okamžitý lifting a na pohled definovanější obličej. Příjemná je také jednoduchá aplikace tejp – jakmile se s nimi jednou naučíte, půjde vám tejpování snadno. Začněte masáží. Abyste efekt tejpování podpořili, před nalepením pásek si obličej promasírujte. Také nezapomeňte na pitný režim, díky kterému se lépe budou odvádět z těla usazené toxiny. Váš obličej bude díky tomu projasněnější. Pořiďte si pásky určené přímo na obličej, rozhodně nepoužívejte ty, co máte na zbytek těla. Klíčová je aplikace tejpů ve správném směru podle lymfatického systému a uspořádání svalů v obličeji. Najděte si přesný návod, jak pásky na obličej nalepit. Improvizace se v tomto případě opravdu nevyplácí. V případě, že vás tato metoda opravdu zaujala, na trhu jsou i speciální kurzy na toto téma. Jako každá procedura, i tejpování nemusí vyhovovat každému. V případě, že se objeví nepříjemné pocity, kopřivka nebo svědění, neprodleně s tejpováním skončete a poraďte se s lékařem na dalším postupu. Jako zkoušku můžete část tejpu nalepit na méně viditelnou část těla, abyste otestovali možnou kožní reakci.

Ale... funguje to?

Do tejpování se nepouštějte, pokud jste těhotná, máte jakýkoliv problém s pokožkou nebo jste po operaci. Nemusí pro vás být vhodné ani ve chvíli, kdy máte alergii na leukoplasty, náplasti a tejpy, vyhněte se mu i v případě, že máte zvětšené lymfatické uzliny. Tejpování může znít jako zázračná metoda, ovšem odborníci se nemohou shodnout, zda je tou správnou a účinnou cestou v boji proti vráskám. Lepení pásek může citlivou pleť podráždit a narušit kožní bariéru. Je to tak, i tato metoda má své příznivce a odpůrce. A je jen na vás, do jaké skupiny se zařadíte vy...

Baby botox: zákrok, který dokonale vypne pleť a nepřipraví o mimiku

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Beautytape, ELLE