Jaká kosmetická ošetření na jaře podstoupit a kterým se vyvarovat?

Chodit na pravidelná kosmetická ošetření má pro naši pokožku mnoho benefitů, mezi které patří obnovení kožních buněk, zlepšení krevního oběhu v oblasti obličeje nebo čištění lymfy. Kosmetické ošetření taky slouží jako nástroj k hloubkovému čistění pleti a mimo všechny zmíněné blahodárné účinky je to pro pleť taky skvělá forma relaxu. Ideální je si kosmetická ošetření naplánovat i podle ročních období, a to zejména proto, že některé treatments nechají naši pokožku citlivější a náchylnější k poškození UV paprsky. Proto dermatologové obecně doporučují nechat ošetření jako je například silnýchemický peeling nebo mikrodermabáze raději na období, kdy je venku méně slunečního světlaPo dlouhé zimě je naopak skvělé naší pleti dopřát hloubkové čistění a pořádnou dávku hydratace, kterou tak nutně pod dlouhé studené zimě potřebuje.

Mohlo by se vám líbit

Here comes the sun: 5 zdravotních benefitů pobytu na slunci

Dlouho očekávané sluncem zalité dny jsou zpátky a s nimi přichází i mnoho zdravotních benefitů, které pro nás slunce a jeho hřející paprsky představují. Pokud byste už tak neměli dostatek důvodů, proč trávit co nejvíce času venku, přidáme vám jich pár navíc.
elle.cz

Hydrafacial

Ideální ošetření před očekávánou událostí? Hydrafacial. V první fázi se ošetření zaměřuje na rozproudění lymfy, následuje pak jemná exfoliace a strojové čistění pleti, v poslední fázi se terapeut zaměřuje na hydrataci vaší pleti pomocí kyselin. Přímo po ošetření je pleť rozzářená a hydratovaná, a i proto je ošetření tak oblíbené po celém světě, speciálně pak v Jižní Koreji, která je mimo jiné absolutním rájem kosmetických studií. Ovšem jakákoliv kosmetika zaměřená na hydrataci bude pro vaši pokožku přínosná takřka kdykoliv. Hydratuj, hydratuj, hydratuj!

Hloubkové čištění a exfoliace

Po zimě se naše pleť může cítit suchá a unavená. Čištění a exfoliace jsou základem pro obnovu jejího zdravého vzhledu, pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky, nečistoty a nadbytečný maz, čímž pleť omlazují, zlepšují její texturu a dodávají jí na zářivosti.

Boost antioxidantů a vitamínů

Přidání antioxidantů a vitamínů do péče o pleť je obzvláště na jaře dalším důležitým krokem. Antioxidanty chrání pokožku před volnými radikály a vitamíny ji napomáhají zas obnovovat.

Mohlo by se vám líbit

Proč se místo přílišné exfoliace soustředit na posílení kožní bariéry?

Dalo by se o ní říct, že je dobrý sluha, ale zlý pán. Exfoliace je pro naši pleť nezbytná, ale její přemíra pokožce škodí. Proč se tedy navzdory oblíbenosti exfoliace zaměřit spíš na posílení kožní bariéry?
elle.cz

Zdroj: newbeauty.com, introlift.com