Kyselina ve službách vaší pleti. Proč si zamilovat hypochlorous acid?

Co je hypochlorous acid?

V překladu kyselina chlorná je velmi slabá kyselina, která se vyskytuje přirozeně v našem těle nebo se s ní můžeme setkat jako s ingrediencí v různých kosmetických produktech. V lidském těle ji produkují bílé krvinky, v tomto případě neutrofily, které tuto kyselinu uvolňují při obraně proti patogenům, kterými mohou být bakterie, viry či jiné mikroorganismy. Hypochlorous acid se dá vyrobit pomocí elektrolýzy roztoku obsahujícího sůl, vodu a ocet. Díky tomu má své desinfekční účinky. Běžně ji najdeme v běžných domácích prostředcích nebo jako jednu ze složek bělidla. Pro její desinfekční, protizánětlivé a antimikrobiální účinky není divu, že se tato ingredience dostala i do kosmetických a zdravotnických produktů.

Mohlo by se vám líbit

Kojic acid neboli kyselina kojová. Nový učiněný zázrak pro vaši pleť?

Kojic acid neboli kyselina kojová je kosmetická ingredience, která vám mohla snadno proklouznout před očima. Zajímavé je ale to, jaká tajemství a benefity tato nenápadná kyselina nabízí, když je obsažena v kosmetických produktech.
elle.cz

Je vhodná pro použití na kůži?

Možná vás mohlo napadnout, jak je možné, že když je tato kyselina schopna zaútočit na buněčné stěny bakterií nebo na obaly virů, nezničí buňky lidského těla? Tyto patogeny totiž nemají tak silnou antioxidační obranu, jako mají lidské buňky, a proto jim tato kyselina neublíží. Zároveň se v přípravcích používá malá koncentrace této látky, která nic neudělá buňkám lidským, ale zvládne zlikvidovat buňky a obaly patogenů.

Jak na kůži působí?

Studie uvádí, že hypochlorous acid nejeví žádné vedlejší účinky při aplikaci na pokožku. I v případě, že jste člověk s citlivější kůží, tak se produktů obsahujících tuto kyselinu nemusíte obávat. Kyselina chlorná napomáhá vaší kůži v obraně proti vnějším vlivům, zvláště poté v narušené kůži různých ranek a poranění, která jsou náchylnější na infekci. Napomáhá ničit bakterie způsobující ucpané póry a bakteriální akné, zároveň podporuje hojení ran a utěšuje záněty.

Mohlo by se vám líbit

Jak obnovit porušenou kožní bariéru? I naše pleť potřebuje rovnováhu

Kožní bariéra, ta se stejně i jako my musí dobře cítit, aby hezky vypadala. Možná jste i vy jedněmi z těch nadšených sledovatelů trendů na všech možných sociálních sítích a milovníků zkoušení různých nových produktů s lákavými krabičkami. Vaší pleti se toto neustálé zkoušení a následování trendů však líbit nemusí.
elle.cz

Jak ji mohu nejlépe využít?

Hypochlorous acid najdeme v širokém spektru využití, jako například desinfekce povrchů, prostředí, ran nebo právě obličeje. Velmi účinná je proti koronaviru, kdy napadá právě schránku tohoto viru a ničí jeho proteinové struktury.Je studiemi prokázaná jako účinná při desinfekci rukou a obličeje, zlepšuje pleť v boji proti akné. Produkty s kyselinou chlornou je možné jednoduše zařadit do vaší zaběhlé skincare rutiny a zároveň pomůže během dne jako rychlé osvěžení s přídavkem antibakteriální účinnosti. Produkty obsahující tuto ingredienci existují v rozmanitém výběru různých typů, jako například čistící pěny a gely, séra, krémy nebo velmi populární obličejové mlhy, které jsou velmi praktické v každodenním životě – a za nás ve formě obličejových mlh rozhodně vedou.

Pleťové mlhy obsahující hypochlorous acid