Hit TikToku Skin cycling: Klíč k dokonalé pleti?

Na trhu je tolik kosmetických přípravků a způsobů, jakými se správně používají, že se ženy, které o sebe chtějí pečovat, mohou v této záplavě produktů a informací cítit ztracené. Důsledkem přepečovávání pleti bývá často zánět a nutnost návštěvy dermatologa. Proti spotřebnímu tlaku kosmetických společností jde Dr. včetně Whitney Bowe. Dermatoložka, která vymyslela systém péče o pleť „skin cycling“, který se snaží ženám péči o pleť usnadnit a přitom zefektivnit.

"Je to jednoduchý, ale neuvěřitelně účinný způsob péče o pleť, který u mých pacientů a teď už i u tisíců mých followers na sociálních sítích zaznamenal obrovský úspěch," říká Dr. Bowe. „Umožní vám získat všechny benefity účinných látek bez nepříjemností, jako je podráždění a citlivost." Pečující rutina „skin cycling“ je založená na cyklu čtyř nocí, během kterých pleti dopřáváte pokaždé jiný způsob péče. A po čtvrté noci se zase vrátíte na začátek. 

Estetická turistika: Proč Češky vyrážejí za plastikami do ciziny?

elle.cz

První noc: Exfoliace

První noc si uděláte peeling. Sáhněte raději po chemických exfoliačních přípravcích místo mechanického peelingu. Tento typ exfoliace dodá vaší pleti okamžité projasnění, ale zároveň ji připraví na to, abyste z druhé noci vytěžili maximum. Mezi skvělé chemické exfoliační složky patří alfa hydroxy kyseliny (AHA) a beta hydroxy kyseliny (BHA).

Exfoliace či peeling

elle.cz

Druhá noc: Retinol

Další noc na pleť nanesete sérum s retinolem. "Retinoidy jsou jednou z nejúčinnějších ingrediencí, které lze zahrnout do vaší ,skin cycling' rutiny," vysvětluje dermatoložka Whitney Bowe. Zároveň ale upozorňuje, že pokud budete produkty s retinolem používat příliš často nebo v kombinaci s jinými potenciálně dráždivými látkami, spíše než úžasné výsledky můžete očekávat dermatitidu. Z tohoto důvodu je nejlepší používat retinol jako jedinou exfoliační a obnovující složku ve vaší pečující rutině.

Třetí a čtvrtá noc: Zotavení

Třetí a čtvrtá noc je o tom, že necháte vaši pokožku odpočívat. Exfolianty a retinoidy nechte po tyto dvě noci na poličce a dejte své pleti čas na zotavenou. Během regeneračních nocí se zaměřte na výživu kožního mikrobiomu a opravu kožní bariéry - takže pokožce dodejte hydratací a lipidy. Nejlepší je používat produkty s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a glycerinem.

Dražší neznamená kvalitnější: Najděte kosmetiku, která vám sedne

elle.cz

Po čtvrté noci se opět vrátit na začátek cyklu a vše opakujete. První výsledky „skin cyclingu“ je možné pozorovat už po dvou opakováních. Pleť je celkově více projasněná a zářivější. Po dalších dvou měsících dermatoložka Whitney Bowe slibuje úbytek jemných vrásek, zpevnění kontur obličeje a blednutí pigmentových skvrn. A to už stojí za vyzkoušení, nemyslíte?


Zdroj: Instagram, The-well.com