Tekutý poklad z Maroka: 5 tipů, jak používat arganový olej

Čistí a zklidňuje

Je to především vysoký podíl vitaminu E, který z něj činí krále mezi všemi oleji. Obsahuje ho třikrát víc než třeba olivový olej, a proto spolu s polyfenoly funguje jako přírodní antioxidant a poskytuje účinnou a přirozenou ochranu proti volným radikálům. Vůbec nejlepší jsou ty, které jsou lisované zastudena. Používejte je ideálně samotné, místo pleťového krému. Stačí je ráno a večer jemně vklepat do pokožky a rozetřít jemnými pohyby vzhůru a do stran. Krásně se vstřebají a nezanechají žádný mastný film. Hodí se i jako každodenní odličovače, snadno z povrchu pleti stáhnou líčidla i špínu.

Zvyšuje lesk vlasů

Arganový olej najdete i ve spoustě vlasových produktů, neboť přirozeně hydratuje a vyživuje velmi poškozené vlasy. Nejúčinnější je ale pochopitelně ten čistý. Ten můžete použít třeba jako zábal před mytím. Navlhčenými prsty ho vetřete do celých délek vlasů, vmasírujte i do pokožky a zabalte do ručníku. Nechte působit asi hodinu a poté smyjte. Olej nanášejte i na suché prameny kdykoliv během dne. Hříva vám pak nebude tolik elektrizovat.

Mohlo by se vám líbit

Jak obnovit porušenou kožní bariéru? I naše pleť potřebuje rovnováhu

Kožní bariéra, ta se stejně i jako my musí dobře cítit, aby hezky vypadala. Možná jste i vy jedněmi z těch nadšených sledovatelů trendů na všech možných sociálních sítích a milovníků zkoušení různých nových produktů s lákavými krabičkami. Vaší pleti se toto neustálé zkoušení a následování trendů však líbit nemusí.
elle.cz

Podporuje růst obočí i řas

Pro vysoký obsah vitamínů je arganový olej ta nejlepší vzpruha a hydratace pro popraskanou nehtovou kůžičku nebo slabé třepící se nehty. A skvělý je i na řasy! Stačí, když nanesete pár kapek na čistý kosmetický štěteček nebo silikonovou tyčinku, vmasírujete těsně ke kořínkům, po celé linii řas a klidně i kolem obočí. Ideálně jednou nebo dvakrát denně, ráno a před spaním. A buďte trpěliví, výsledky se dostaví za měsíc nebo dva.

Poradí si se striemi i pupínky

Jako stvořený je i ke všem zkrášlujícím procedurám. Nedráždí a dlouhodobě přispívá k vitalitě pokožky. Je mimořádně vhodný například v období těhotenství nebo při redukci váhy, zlepšuje totiž elasticitu pokožky a pomáhá předcházet striím. Skvěle si poradí i s vysušenou a pnoucí kůží, kterou intenzivně regeneruje. A použití? To je víc než snadné. Naneste arganový olej ihned po koupeli, kdy je pokožka ještě vlhká a jemně rozetřete. Lžíci oleje můžete přidat i do vany. Budete překvapeni, jak krásně bude pokožka po koupeli vláčná a jemná. A co víc, žádné tělové mléko už používat nemusíte.

Mohlo by se vám líbit

Anti-age? Ano! Pro zpomalení stárnutí ale musíte vybírat správně!

Realita je krutá – stárnutí začíná už po dvacítce. A zastavit bohužel nelze. Existují ale způsoby, jak ho, alespoň co se vzhledu týče, trošku zpomalit. Pomůžou AHA kyseliny, peptidy, vitaminy E a C, retinol i koenzym Q10. Každé pokožce však lichotí něco jiného!
elle.cz

Regeneruje kůži po opalování

Arganový olej je skvělý i po opalování. Hydratuje, zklidňuje a sjednocuje tmavé skvrnky na kůži od sluníčka. Použijte ho klidně hned po opalování a rozhodně s ním nešetřete. Během pár vteřin se vstřebá a vaše kůže získá zpátky zdravou pružnost a hebkost. A tajný tip na závěr? Poklad z Maroka ocení i muži. Změkčí totiž i ten nejdrsnější plnovous a je skvělý i na podrážděnou pokožku po holení. Dvě kapičky oleje předejdou zarůstání vousů i pupínkům.

Věděli jste, že…

první zmínky o využívání arganového oleje pocházejí už ze 13. století? Jeho výrobu a účinky popsal ve svém díle z roku 1219 Ibn Al-Baytar, tehdejší vědec a geograf. Do Evropy se pak tento "poklad" začal vyvážet až během 18. století. Používal se různě, třeba i k výrobě mýdla!

Mohlo by se vám líbit

Prospěje zdraví, kráse i hubnutí. Med jako zázračný všelék

Osladí vám začátek dne a pomůže jen tak mimochodem shodit pár nadbytečných kil. Med je nejenom skvělým vitaminovým dopingem, ale disponuje i mnoha geniálními vlastnostmi, které usnadňují hubnutí. A to se mezi svátky hodí, no ne?
elle.cz

Zdroje: American Journal of Nutritional Biochemistry, mayoclinic.org, healthline.com