Čeká vás dlouhý let? No stress, využijte jej pro svou beauty routine

Nejlepší obrana je útok, pojďme si tedy představit způsoby, jak zůstat po celou dobu letu svěží a vystoupit z letadla jako znovuzrození. Věřte mi, budete spíš litovat toho, co jste si s sebou nevzali, než toho, co jste si vzali zbytečně. Dovolenou si jedete hlavně užít, takže se náležitě hýčkejte už po cestě tam.

Dávka hydratace

To, že vzduch v letadle vysušuje, je známý fakt. Je to kvůli nízké vlhkosti vzduchu. Jak si ale pomoci? Nezapomínejte doplňovat vláhu zvenčí i zevnitř. Na palubu letadla si proto nezapomeňte přikoupit lahev s čistou vodou (nebo naplňte svou cestovní láhev), s kávou v tuto chvíli raději šetřete. Kofein totiž vysušuje. Když se k tomu přidá i vzduch v letadle, máme tu nebezpečné kombo.

Co si sbalit do letadla?

Péče o pleť je klíčová

Pleť před odletem vyčistěte a v nejlepším případě naneste pouze skincare a make-up si nechte až do finální destinace. Po nanesení make-upu se vám v letadle mohou na pleti tvořit nežádoucí šupinky a suché mapy. V případě, že si bez nějakého toho zakrytí nedokážete představit den, zvolte raději BB krém s hydratačním krémem. Do příručního zavazadla si sebou sbalte ideálně kosmetickou taštičku, ve které se nachází vaše oblíbené poklady. Můžete v ní mít hydratační mlhu, masky na obličej i na oční okolí, balzám na rty, antibakteriální gel, suchý šampon a kartáček na zuby s pastou. Svěží dech je naprostý základ toho, abychom se cítili skvěle ve své kůži. Neostýchejte si udělat na palubě malou kosmetickou proceduru. Po nanesení hydratačních přípravků si můžete pleť prokrvit masáží, ať už pomocí rukou nebo třeba guashou. Vaše pleť vám za takovou vzpruhu rozhodně poděkuje. Dejte si však pozor na velikost kosmetických přípravků – obecně platí, že v příruční tašce nesmí být tekutiny v lahvičce více jak 100 ml!

Hedvábný luxus

Do taštičky si zabalte i hedvábnou výbavu. Hedvábná maska pomůže vašim očím si odpočinout a třeba i na chvíli usnout. Nezapomeňte doma ani hedvábnou gumičku na vlasy, ať se vám necuchají a jsou jen lehce stažené. K dokonalosti vám chybí už jen hedvábný polštářek kolem krku.

Kompresní ponožky

Ten, kdo trpí na nateklé nohy, určitě ocení jakoukoliv pomoci v podobě (sice nevzhledných, ale vysoce účinných) kompresních ponožek či punčoch.

Pohodlí na první příčce

Ať už absolvujete krátkou nebo delší cestu, zvolte pohodlné oblečení, které vás nebude nikde tlačit a budete se v něm cítit jako v peřince.

Léky

Do zavazadla si vezměte i léky. Nikdy nevíte, co se může stát. Vždy je lepší být připraven, to vám dopomůže i k duševní pohodě.

Krásná, levná a nadosah: 4 španělská města, která musíte navštívit

elle.cz

Zdroj: Byrdie, ELLE.com