Nejluxusnější kosmetické přísady: které to jsou a kolik stojí?

 

Hon za dokonalým vzhledem je starý jako lidstvo samo. Ženy i muži napříč historií utráceli honosné sumy za zázračné mastičky, oleje či bylinky, nebo dokonce riskovali své zdraví, používajíc krémy z olova a radia či doplňujíc svůj jídelníček o arsenové vafle. Krása je ceněna nad zlato, a pro mnohé neexistuje finanční limit pro dosažení dokonale hladké pleti, hedvábné pokožky těla či sametově hebkých vlasů.

Kaviár

Ve světě gastronomie je kaviár pokládán za jeden z nejexkluzivnějších pokrmů. Všichni si pamatujeme legendární dietu contessy z The Men from U.N.C.L.E.: „jen kaviár a šampaňské, celé tři týdny!”. Mezitím, co v gastronomii se cení převážně pro svou unikátní chuť, v beauty průmyslu na něj pějí chválu pro jeho hydratační a revitalizační schopnosti. Je totiž plný vitamínů a aminokyselin, které jsou stavebními kameny pro optimální fungování kožních buněk. Studie z roku 2012 dokázala, že ve spojení s antioxidanty může posílit mitochondriální funkci pokožky, a tedy i její celkovou strukturu. Cena takového zázračného krému se může jednoduše vyšplhat až na 24.000kč. Nepoužívá se však jen v péči o pleť. Catherine Zeta-Jones proslavila kaviárovou vlasovou terapii již na začátku milénia. Dvouhodinový zábal, podporující produkci kolagenu a keratinu jí přinesl neuvěřitelně bohatou a zářivou hřívu, a stal se rychle součástí beauty rutiny mnoha celebrit. Jedno sezení přitom mohlo stát až 8.000Kč.

 

Beauty produkty, na které opravdu přísahají celebrity

elle.cz

Šafrán

Šafrán jedním z nejdražších koření na světě - kilogram této bylinky může v přepočtu vycházet na 62.000 - 132.000Kč. Přestože luxusní kosmetické značky připisují šafránu rozjasňující a hydratační vlastnosti, studie publikovaná v Iranian Journal of Pharmaceutical Research zjistila, že jeho skutečná síla spočívá v boji proti UV záření. 4% koncentrace šafránu v krému měla stejný výsledek v odpuzování UV, jako 8% homosalate (chemický UV filtr).

 

 

Zlato

Momentálně jedna z nejžádanějších přísad z celého skincare průmyslu. V pečujících produktech se využívá tzv. „koloidní zlato”. Znamená to, že částice zlata jsou rozmělněny (do velikosti 1-15 nm) a rozpuštěny v roztoku. O reálných benefitech tohoto drahého kovu se však profesionálové stále nemohou shodnout. May Hamid, britská kožní terapeutka na něj jednoznačně pěje chválu: „Zlato je antioxidant a má protizánětlivé vlastnosti. Dokáže zklidnit akné či zarudnutí, a zároveň ochránit před volnými radikály, které způsobují předčasné vrásky”. V zásadě dodává, že pomáhá bojovat proti stárnutí a podporuje rozjasněný tón pleti. S tímto výrokem však nesouhlasí Paula Begoun - zakladatelka britské skincare značky Paula’s Choice. Podle ní neexistuje žádný publikovaný výzkum, který by dokázal, že zlato v jakékoliv formě zastavuje či zpomaluje stárnutí pleti. Navíc vyvrací i populární tvrzení, že zlato pomáhá vytvářet elektrické náboje v pokožce, které spouští zpomalení známek stárnutí - to prý nikdy nebylo zcela prokázáno. Většina výzkumů je prý buď velmi stará, nebo byla provedena na velmi malé skupině lidí, což nestačí na prokázání účinnosti. Cena krému obsahující částice zlata se přitom pohybuje mezi 7.000 - 20.000Kč.

Péče o pleť v zimě? Známe ty nejlepší lokální značky olejíčků!

elle.cz

Bílé lanýže

Plodina, která se označuje jako „diamant kuchyně” je momentálně it-produktem pro mnohé korejské značky. Krom vynikající chuti jsou lanýže plné vitamínů a aminokyselin, jež jsou prospěšné nejen pro vnitřní, ale i vnější užití. Tato exkluzivní delikatesa je k nalezení primárně ve volné přírodě, především v severní Itálii, a její cena se může vyšplhat až na 130.000Kč za kilogram.
Podle Dr. Michele Green- jedné z nejuznávanějších světových dermatoložek, mají bílé lanýže pozoruhodný účinek v boji s hyperpigmentací. „Vzhledem k jejich vysokému obsahu vitamínu C jsou velmi účinné v bělení pigmentových skvrn. Obsahují také vitamíny B3, B6 a B12, které hojí poškozenou pleť a zabraňují jejímu vysoušení a podráždění. Redukují navíc zarudnutí a minimalizují jemné vrásky, a to kvůli množství mastných kyselin.”

 

Chladné počasí jako nepřítel krásy. Jak se teď o sebe starat?

elle.cz