Už jste slyšeli o Barbie botoxu? Prodlouží vám šíji a zjemní ramena

Zhýčkanost, nebo úleva?

Čtete dobře. Snaha o dokonalost a krásu nemá hranice. TikTokerky a influencerky propadly další beauty proceduře, kterou nazývají Barbie botox. Do oblasti krku a ramen se při ní aplikuje botulotoxin, který způsobí uvolnění a tím také zjemnění křivek šíje a ramen. Ženy díky tomu působí jemněji a spanileji – jejich linie ramen a držení těla pak připomíná panenku Barbie. Botox se primárně užívá k paralýze mimických svalů a tím i ke korekci vrásek v obličeji, ale své uplatnění našel i na dalších místech těla. Vpíchnutý do podpaží pomáhá zabraňovat nadměrnému pocení. Jeho paralytické schopnosti se také využívají k uvolnění svalů, které způsobují například bolesti hlavy, nadměrně zatínaných čelistí nebo dokonce tiků očních víček. Jak vidíte, aplikace botoxu není jen projevem zhýčkanosti. Umí totiž být užitečný i v odstraňování problémů a komplexů, které skutečně znepříjemňují život.

Mohlo by se vám líbit

Internet válcuje Barbie test. Ženy podle něj ověřují své partnery

Téma filmu Barbie už jsme probrali ze všech stran a mohlo by se zdát vyčerpané, ale vynalézavost internetu je nekonečná. Nyní je snímek o nejpopulárnější panence světa používán jako vztahový test. Jak by jím prošel váš partner?
elle.cz

Kam se Barbie botox píchá?

Barbie botox je aplikace botoxu do trapézových svalů,“ vysvětlil plastický chirurg MUDr. Levine pro ELLE.com. „Trapézový sval je velký vějířovitý sval, který vede podél zadní části krku a poté podél zadní části ramene. Je to místo, kde držíme hodně napětí, a protože tento sval používáme místo jiných svalů, může být docela objemný,“ popisuje lékař. To může vést k bolestem krku, ramen a horní části zad. Pokud trapézy používáte opravdu nadměrně, je to jako když chodíte do posilovny – nabudou, a ramena a krk pak vypadají objemně. Což se některým ženám nelíbí. Lékař vám může do několika míst trapézového svalu píchnout dávku botoxu, který sval uvolní. Kromě toho, že pocítíte menší napětí v šíji, ramenou a horní části zad, se tato oblast také začne jevit štíhlejší a začne se vám prodlužovat krk.

Mohlo by se vám líbit

Tik Tok ovládl trend barbiecore. Získá si i vás?

O barbiecore, hyperženské růžové estetice, propagované naší oblíbenou panenkou Barbie, ještě hodně uslyšíme. S příchodem stejnojmenného snímku režisérky Grety Gerwig v podání Margot Robbie a Ryana Goslinga barbiecore trend ale rozhodně nezačal. Tato módní tendence je všem na očích už od minulého roku a stále nabývá na oblíbenosti. Neříkejte, že jste si v jeho zajetí něco růžového ještě nepořídili?
elle.cz

Kolik vás to bude stát?

Stejně jako při aplikaci botoxu do obličeje, i efekt Barbie botoxu do trapézů je dočasný. Vydrží individuálně od tří měsíců do půl roku, pokud budete proceduru opakovat pravidelně, může se účinek prodloužit třeba i na 9 či výjimečně 12 měsíců. MUDr. Levine vypočítává, že pro efekt prodloužení a zjemnění krku a ramen je zapotřebí asi 30 až 50 jednotek botoxu, takže celkem asi 60-100 jednotek. Cena jednotky botoxu na českých klinikách se pohybuje asi kolem 100 Kč, takže vás Barbie botox bude odhadem stát něco kolem 6 až 10 tisíc korun. Nezkoušejte podstupovat tento zákrok jinde než v ordinaci lékaře. Kosmetoložce takové ošetření do rukou opravdu nepatří, protože s sebou nese rizika. Při nesprávné aplikaci může oslabit svaly kolem trapézu. Tento zákrok u nás není zatím ještě běžný, i v USA patří mezi poměrné novinky. „Zpočátku to bylo neobvyklé, pacientka požadující Barbie botox přišla asi jednou za měsíc,“ popisuje trend MUDr. Levine. Nyní, když se metoda stala na TikToku virálním hitem, ho ženy s tímto požadavkem navštěvují přibližně jednou týdně. „Pořád to ještě není častý zákrok,“ řekl lékař. „Obvykle, když se lidé odhodlají k aplikaci botoxu, mají spoustu jiných míst, která mají větší prioritu než jejich trapézy. Obzvláště při potřebě tolika jednotek botoxu.“ Zároveň ale dodává, že v zemích jako je například Korea, se už roky botox na trapézy používá a zákrok je velmi populární.

Mohlo by se vám líbit

Baby botox: zákrok, který dokonale vypne pleť a nepřipraví o mimiku

Má za cíl vyhlazení vrásek a linek na obličeji, stejně jako botox, ovšem po malých dávkách. A je tu proto, aby nám odhalil recept na věčné mládí. Bez rizika ztuhlé tváře odstraní vrásky, ale zachová mimiku. Necháte se zlákat baby botoxem i vy?
elle.cz

Zdroj: Elle.com