Růže: ingredience, bez které se vaše letní vůně rozhodně neobejde

Po sezoně, kdy byly v módě odlehčené vodní a mýdlové vůně kurz nabral nový směr. Do růžových polí od Bulharska přes Anglii až po Grasse. Podle Jakuba Kopčáka, spolumajitele pražského beauty concept storu Ingredients máme růži zafixovanou jako typickou vůni našich maminek a babiček. „V dnešních kompozicích se vyskytuje v netradičních kombinacích a moderním pojetí,” říká na adresu královny všech květin.

Ty nejvíc cool růžové esence si můžete vychutnat třeba v nové vůni Lil Fleur od Byreda, Rōzu od Aesop i L‘eau  Á la Rose od Maison Francis Kurkdjian. „Tento parfemářský dům dokonce v září představí L´Homme À la Rose pánskou vůni s růží v hlavní roli, což je nevídaný počin,” dodává Kopčák.

Zajímavé růžové kousky předvedl i mainstreamový Dior,  Lancôme, Tom Ford i Giorgio Armani. Zmiňovaný Ford se svojí vůní Rose Prick na jaře málem zbořil Instagram. Bulharská růže ozvláštěná tóny sečuánského pepře se svým pastelově růžovým flakonem totiž vypadá dobře na každé fotce. Maestro Armani ve své Rose Milano zase vzdal hold městu, kde tento módní dům sídlí. Damašskou růži doplnil citrusovými tóny a pačuli a znovu dokázal, že dělá klasiku s moderním twistem. Už víte, jak bude vypadat vaše růžová kompozice?

 

 

 

Roses!