Od Barbie blond po Onyx. Toto jsou trendy barvy vlasů na léto 2023

Inspirací pro experimenty s barvami na vlasy je dlouho očekávaný film Grety Gerwig o Barbie, protože Barbie blond se vrací do epicentra pozornosti. Ale nejžhavější vlasové letní trendy nejsou určené jen světlovlasým. Z dalších jmenujme třeba lesklou čokoládu, šťavnatou broskev nebo půlnoční onyx.

Lesklá čokoláda

Hnědé vlasy nemusí být nudné. Brunetky už dávno nejsou „jen“ hnědovlasé. Tento konkrétní barevný trend je o provedení se spoustou jasu a lesku. Pokud už brunetka jste, vyzkoušejte studený přeliv. Jestli nejste přírodní brunetka, zvolte studenou hnědou barvu, která vašim vlasům propůjčí požadovaný glossy finiš.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Levandulová blond

Je to blond a není to blond. Aby byly plavovlásky o něco zajímavější, můžou od svého klasického odstínu na chvíli odskočit k barevným pastelům. Jemné podtóny studené popelavá blond smíchejte s pastelovou růžovou nebo fialovou. Pokud si nejste jistí, jestli máte odvahu na permanentní barvu, běžte do tónující vlasové masky, která vlasům dodá požadovaný odstín, ale bude se postupně vymývat.

Lavender blond

 

Bezúdržbová blond

Spousta blondýnek odmítá sedět každé tři týdny v křesle a nechat si dobarvovat odrosty. Touží po přirozenějším, nedbalejším vzhledu a po pauze od častého zesvětlování. Řešením jsou tmavě blond kořínky, světle blond konečky a v konturách obličeje o něco světlejší pramínky, které dodají obličeji optický jas.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Barbie blond

Ani zlatá, ani ledová. Barbie blond připomíná barvu vnitřní strany banánové slupky. Aby tyto barva vypadala skvěle, je na rozdíl od předchozího trendu důležité ji pečlivě udržovat „čistou“. To znamená, že by u kořínků, v délkách i v konečcích měla mít precizní jednolitý odstín. Tohle už bude chtít zkušenou ruku kadeřníka.

Barbie blond

 

Šťavnatá broskev

Šílenství kolem odstínu růžového zlata neutichá. Tenhle drzý odstín je perfektní pro ty, kteří mají chuť na letní zábavnou barevnou změnu. Ideální je vyjít z blond barvy vlasů nebo zesvětlit vlasy v aktuálním měděném odstínu. Ten je, mimochodem, taky na seznamu hot trendů.

Šťavnatá broskev

 

Půlnoční onyx

Tajemná a luxusní, taková je sytá čerň s vysokým leskem. Onyxovou černou, která vypadá skvěle pouze na zdravých, lesklých vlasech, ale doporučujeme pouze těm, kteří jsou ochotní barvu a lesk často oživovat a o vlasy se opravdu starat, aby byly v top kondici.

Onyx black
Produkty, které vám pomůžou k vysněnému odstínu:

Zdroj: Byrdie.com, whowhatwear.co.uk