Audreycore, vlasy inspirované Audrey Hepburn, které musíte mít i vy

Estetika inspirovaná Hepburn nyní zažívá velký comeback díky znovuotevření vlajkové lodi Tiffany Landmark, akci Met Gala plné šnůr perel a návratu koketní krásy. Na vzestupu jsou zejména účesy inspirované slavnou herečkou, které dnes nosí jiné filmové stars a příznivkyně hollywoodské smetánky. Existuje nespočet způsobů, jak tento trend interpretovat, a my milujeme všechny ty elegantní doplňky, hru s texturami a architektonické drdoly, které dávají ikonické kráse Hepburn nový rozměr.

Jak ovládnout vlasy ve jménu Audreycore

Elegantní a sofistikované

Na otevření vlajkového obchodu Tiffany Landmark vyrazila Hailey Bieber celá ve stylu filmu Snídaně u Tiffanyho – v malých černých šatech, perlových špercích a s moderní verzí Audreycore drdolu. Uhlazený, dozadu stažený drdol má Hailey v oblibě. Tentokrát jej ozdobila malou černou stuhou jako poctu herečce.

Uhlazený culík

Vzdát holdu ikonickému stylu Audrey Hepburn nevyžaduje nutně nosit drdol. Karlie Kloss si pod taktovkou Audreycore učesala dlouhý, dozadu hladce sčesaný culík, který ozdobila velkou černou mašlí. Tento styl spojila se zářivým make-upem, velkými náušnicemi a několika šnůrami perel.

Mohlo by se vám líbit

12 věcí, které jste nevěděli o Audrey Hepburn

Její tvář pravidelně vídáme z plakátů, televizní obrazovky i nátisků na plátěných taškách. O jejím životě bylo natočeny filmy a napsáno mnoho knih. Odhlate pár detailů, které zůstavají skryté za září hvězdy
elle.cz
Klasický Audreycore

Když se herečka Aubrey Plaza objevila na Met Gala v roce 2023, její vibrace Audrey Hepburn byly tak silné, že během rozhovoru s Chloe Fineman vtipkovala, že se jmenuje „Audrey Slutburn“. Pro vytvoření Audreycore vzhledu vyčesal kadeřník Mark Townsend herečce objemný vysoký drdol, nadýchanou ofinu rozčesanou do stran a vzhled zakončil černou mašlí Jennifer Behr.

Objemná foukaná

Chcete-li do svých vlasů dostat vibrace Audreycore, potřebujete pouze správné příslušenství. Vlasy stejně jako Sydney Sweeney vyfoukejte do extra objemného vrstveného účesu, který dotvoříte velkou černou mašlí.

Poloviční Audrey

Poslední Met Gala bylo na momenty Audreycore bohaté. I Emily Ratajkowski ukázala svou variaci na tento styl. Svůj retro půvab vytvořila hustou dětskou ofinou, navlněné vlasy na temeni sčesala do polovičního culíku a ten ozdobila romantickou černou mašličkou. Silné oční linky celý vzhled jen podtrhly.

Mohlo by se vám líbit

Trendy vlasy podzimu 2023: Zkracujeme, nosit se bude účes na Birkinku

Na vědomost se dává, že letos na podzim budeme zkracovat! Vlasům odlehčíme a inspirujeme se k tomu u těch největších IT girls. Nosit se bude ofina na Birkinku i buzzcut podle Hailey Bieber. Který trend bude slušet vašim vlasům?
elle.cz
Platinová vznešenost

Lady Gaga dorazila na předávání Oscarů v roce 2019 v outfitu i účesu, který byl jednou velkou poctou Audrey Hepburn. Černé šaty od Alexandra McQueena doplnila žlutým diamantem od Tiffany, který před ní vynesly pouze dvě ženy na světě – Mary Whitehouse a sama Audrey Hepburn. Co se vlasů týká, Lady Gaga kadeřník vyčesal elegantní drdol, kterému dodal strukturu jemně pokládanými prameny ofiny.

Vysoký zvlněný drdol

V roce 2021 se Beyoncé připojila k exkluzivnímu klubu nositelů diamantů Tiffany v rámci kampaně značky „About Love“ a svým lookem inspirovaným Audrey Hepburn se dostala na titulní stránky společenských rubrik. Medově blond vlasy hudební divy vypadaly úchvatně, stažené do rozcuchaného vysokého drdolu s několika volnými prameny, které jí rámovaly obličej.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend podzimu roku 2023: Seznamte se s technikou balayage

Nevíte, co dělat s vlasy po létě? Toužíte po změně, ale bojíte se nepřirozených výsledků? Pak je pro vás technika balayage jak stvořená. Že si nejste jisti? Račte se přesvědčit sami.
elle.cz
Svazek květů s mašlemi

Účes FKA Twigs na Met Gala 2023 byl jedním z nejsložitějších provedení Audreycore, jaké jsme měli tu čest vidět. Kadeřník Louis Souvestre vytvaroval zpěvaččiny prameny vlasů do aranžmá tvarů inspirovaných růží a mašlí a výsledek byl naprosto hypnotizující.

Architektonické dílo

Ještě předtím, než si Florence Pugh oholila hlavu pro roli ve filmu Žijeme v čase(a debutovala s tímto účesem na Met Gala), předvedla svou vlastní Audreycore verzi na letošních Oscarech. Kadeřník Peter Lux jí vyčesal vysoký culík a poskládal ho dopředu, čímž vytvořil optickou iluzi ofiny připomínající estetiku Hepburn. Účes samozřejmě doplnila černá stuha.

Květinová jemnost

Zatímco make-up Lily James na Met Gala 2023 byl rozhodně inspirován 90. léty, její drdol měl nádech Audreycore. Herečka si nechala vlasy stáhnout do balerína drdolu doplněného hustou ofinou a strohý vzhled zjemnila ozdobou účesu v podobě černých kamélií.

Audreycore inspirace v podání celebrit:

Zdroj: Tiffany & co, Byrdie