Čím déle nemáte sex, tím méně po něm toužíte. Jak takový půst škodí?

Sejde z očí, sejde z mysli

Nedostatek intimity má na tělo výrazný vliv, a mnohdy rozhodně ne v pozitivním slova smyslu. Podle odborníků má život bez sexu dopady jak na fyzické projevy, tak i psychiku člověka. A není žádným překvapením, že hůř jsou na tom především ženy. „Při sexu mají lidé kontakt takzvaně kůže na kůži, což je hlavní způsob, který nás činí spokojenými, vzájemně nám zlepšuje náladu,“ zmiňuje se sexuální terapeutka Sari Cooperová. Bez vzájemné blízkosti pocit celkové spokojenosti po čase pomalu upadá. Vytrácí se intimita i chuť na sex, kvůli které se začnete cítit unaveně a líně. Čím déle jste pak bez sexu, o to méně po něm toužíte. Je to podobné jako s heslem „Sejde z očí, sejde z mysli“.

Mohlo by se vám líbit

Nevěra je nakažlivá: Chytit ji můžete od přátel i od kolegů z práce

Občas je jako epidemie. Kamarádka se kvůli ní rozvádí, řeší ji kolegové v práci a možná trápí i vás. Není to však pouhá náhoda. Odborníci totiž tvrdí, že nejen smích a dobrá nálada, ale i nevěra je nakažlivá.
elle.cz

Globální sexuální ochlazování

Ideální průměrná sexuální frekvence pochopitelně neexistuje. Řada statistik a studií sice říká, kolik je „tak akorát“, pravdou ale je, že každý z nás má trochu jiné potřeby. Pro někoho je dostačující skočit do peřin jednou za dva týdny, jiný bez sexu nevydrží déle než dva dny. „To, že občas dojde na období bez sexu, je naprosto normální a přirozené. Nejste naprogramovaní roboti, a když jste unavení, přepracovaní nebo nemocní, tak se do milování rozhodně nenuťte,“ radí Coxová. Nicméně odborníci varují, že přibývá partnerů, kteří jsou označováni za „bezpohlavní“, což znamená, že mají sex méně než desetkrát ročně. Takových je údajně zhruba 20 procent.

Mohlo by se vám líbit

Důvod většiny rozchodů? „Ick“ faktor, neboli znechucení partnerem

Partnerské vztahy se rozpadají z různých důvodů. Někdy vážných, jindy zdánlivě malicherných. A celých 65 % lidí ukončilo vztah kvůli něčemu, co se nazývá „ick“ faktor. Spadají do něj nežádoucí chování, nechtěné vlastnosti… ale také zdánlivě podružné věci jako špatný módní vkus, špinavé boty nebo neupravené nehty.
elle.cz

Zapomeňte na statistiky

Přitom právě sex a partnerská blízkost je podle terapeutů zárukou šťastného vztahu. „Když se spolu dvojice miluje pravidelně, přidává to partnerství zhruba 15 procent štěstí. Pokud je sex špatný, nebo vůbec neexistuje, nespokojenost vztahů stoupá až na 70 procent,“ varuje Coxová. Pravda je navíc taková, že většina párů svádí svůj bídný sexuální život na nedostatek času, stres, únavu či náročnou péči o děti, ale jen málokdo s tímto problémem skutečně něco dělá. Klíč je přitom v komunikaci. Je čistě jen na vás, jaká sexuální frekvence vám vyhovuje, ale je dobré si o tom s partnerem promluvit. Třeba máte jen trochu jiné představy než on, a bude stačit, když se vzájemně sladíte. Ignorujte přitom jakékoliv tabulky a statistiky, dělejte zkrátka to, co je příjemné jen vám. Sami nakonec zjistíte, jak moc je vzájemná blízkost důležitá.

Mohlo by se vám líbit

Syndrom Petra Pana: Proč někteří muži nikdy nedospějí?

V každém muži je kousek chlapce, avšak musí to být opravdu jen kousek. Pokud váš partner nehodlá dospět a převzít zodpovědnost za sebe samého, vztah s ním dřív nebo později stejně ztroskotá. Nesnažte se ho změnit, nemá to cenu.
elle.cz

Zdroje: endofound.org, psychologytoday.com, simplypsychology.com