REKLAMA

Rande naslepo dle pravidel jednadvacátého století

REKLAMA

 

Do každé randící konverzace se ještě před setkáním připlete nějaký ten odkaz na profil, ať už na Instagramu nebo kdekoliv jinde. Už jen proto, že se chce druhý pochlubit...třeba Andy, dvouletou fenkou zlatého retrívra se skvělou srstí a vitálním charakterem. 

Stále ale platí, že se scházíme s někým, koho vlastně vůbec neznáme. To, že jsme však schopni o něm nasát mnohé, a to bez potřeby fyzického kontaktu, je prý podle terapeutů výhoda i naopak nepříjemná překážka.  

Předsudky  

Zkuste se podívat na fotografii mladého muže s rybářským prutem a nic si nepomyslet. Nic, vskutku. Přehlédnout fakt, že máte rybaření spjaté s generačním zatížením prudérních a neatraktivních otců – venkovanů... Předsudky dokážou být poučné, když si je připouštíme jen tak napůl... lidsky, jak je v naší přirozenosti. Ale pokud v nás vytvoří blok, dokáží pokazit i celé rande. Zkuste je úplně zahodit, anebo přijmout jejich smrtelnost v momentě vašeho prozření – uleví se vám.  

Stres 

Očekávání jsou vrahem přirozenosti. Pokud se jich pokusíte dostát, nevymáčknete ze sebe pravé a autentické já, a tak se zavalíte pomyslnou hordou falešných vrstev vlastní osobnosti, která je přitom tak kouzelná, když stojí na reálném odrazu. Někdy je lepší od úplně první zprávy k celé situaci přistupovat tak, jako by byste neměli co ztratit. To je poučka, kterou na svých on-line seminářích radí psycholog John Gottman.

Zahlcení  

Žijeme ve světě, kdy nás nikdo neučí, jak filtrovat informace, které jsou důležité a které nikoliv. Proto někdy přijímáme víc, než potřebujeme. ‚‚To může vést k tomu, že o druhém přijímáme i ty informace, které jsou zbytečné a neumíme vyhodnocovat, co je důležité a soustředit se na to,” tvrdí ve svém dílu kurzu Harley Therapy terapeutka Kate Moyle.  

Jak tedy na dnešní ‚‚blind date‘‘ tak, aby to nebolelo? 

‚‚Nejlepší je zbavit se vlivu sociálních médií, pokud to druhý partner myslí upřímně a víte, že je to člověk z rozhraní aplikace, kde ostatní hledají vážný vztah, nebojte se jej poprosit, abyste se vyhnuli vyměňování údajů, které nedávají smysl, když se ještě neznáte osobně,‘‘ doporučuje Kate Moyle ve svých videích. John Gottman zas radí: ‚‚Schůzka je dobrovolným aktem, na němž se oba domluvíte, zkuste k ní přistupovat svobodně, bez předsudků, a hlavně na ni neklaďte takový důraz.‘‘ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA