Recept na šťastný život

Pokud toužíte po úspěchu, měla byste pro něj něco udělat. A ne jen sedět a čekat, že vám spadne do klína. Na druhou stranu ze všech sociologických průzkumů plyne, že lidé, kteří se narodili ve znevýhodněném prostředí, se za svým místem na slunci derou mnohem složitěji než ti, kteří se narodili se stříbrnou lžičkou v ústech. Ale ať už máte zázemí jakékoli, jsou podle psychologů z webmd.com i další body, které byste měla naplnit, abyste si mohla říct: Mám to ale štastný život. 

  • Než se začnete rozhodovat, co pro happy život dělat, měla byste mít jasno, že to děláte pro sebe. Ne proto, aby kolegyně viděly a ex litoval, že vás opustil. Vaše vnitřní pohnutky vás mohou motivovat, ale také srazit na kolena a zkazit vše, co budujete. 
  • Potřebujete dostatek všeho a hned? Podle odborníků se nemáte znervózňovat tím, co bylo, bude, a hlavně – jak to bude. Nepřepočítávat peníze ani dostatek lásky… Protože právě to působí odpudivě. Pro lidi kolem vás. Nestresujte se tím, z čeho za měsíc zaplatíte nájem, jak ušetříte dětem na boty, protože nějak bylo, nějak bude. Zkrátka „take it easy“. Jistě, takový život je lehký, ovšem zbavit se zcela pocitu odpovědnosti je potřeba se naučit.
  • Prezentujte pohodu. American smile. Všechno je skvělé, bezva a jedinečné. Protože nic nenosí smůlu víc než člověk, který si neustále stěžuje, má svěšené koutky a na všem hledá negativa. Myslíte si, že takovému jedinci se podaří žít šťastně až do smrti? Ne, takový se utrápí. Ovšem emoce neskrývejte, jen jejich sdílení držte v rovnováze. Každý má nějaké starosti. A kdo ne, lže víc než ti ostatní. Nejste robot, takže sdělujte pocity 50:50. Ale jinak, mám se skvěle, díky za optání. I když vám nad hlavou visí uzávěrka, nezajdeme na drink? Však ono to nějak dopadne… 
  • Vášnivé propadejte aspektům života. Netřeba rozebírat, to jde většině lidí skvěle. K životu potřebují lásku, vášeň pro cokoli. Společenské hry, divadelní představení, četbu. Jakmile věci děláte na půl plynu, pohodu do duše ani štěstí do života vám nepřinesou. 
  • Buďte trpělivá. V tom má rezervy hodně žen ve věku 20 až 40 let. Necítí se na posedávání v koutě a na to, jak věci dopadnou. Chtějí mít svůj život pod kontrolou, proto organizují – a následně revidují. Faktem ale je, že vyrovnaní jedinci jsou v životě úspěšnější než ti, kteří přicházejí každý den s jiným řešením či nápadem.
  • Buďte se světem v harmonii. Vysílejte do světa pozitivní vibrace, snažte se žít tak, abyste svou uhlíkovou stopu zanechala co nejmenší. Uvědomte si, že ji po vás bude muset někdo likvidovat. Nejezte maso, pokud vám nechutná, nehádejte se s rodinou o to, kdo vynese odpadkový koš. Kašlete na marginálie a buďte v pohodě. Nedostatek stresu vám vykouzlí na tváři úsměv a vy budete spokojenější. 
  • Komunikujte s lidmi, právě komunikace je tím, co přinese úspěch a štěstí. Protože díky ní pochopíte, co dělá šťastné lidi kolem vás. A můžete se postarat, aby měli radost ze života. Pokud navíc budete sdílet vaše tužby, třeba se jich dočkáte, protože ty udělají šťastnou zase vás. Víte vůbec, kolik lidí chce, abyste byla v zenové pohodě, vysmátá a spokojená? Tak jim to umožněte. 

Ideální je, když se vám podaří držet vlastní svět v rovnováze. Nebát se riskovat, chovat se čestně, stát si za svými názory. Nestresovat se věcmi, které změnit nemůžete, a pracovat na takových, kde vaše aktivita smysl má. 

Obrovským štěstím je láska. Tak ji dávejte a přijímejte. Hned se budete cítit líp!

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo