Jak vnést do vztahu jiskru? Poznejte nové sféry rozkoší

Pamatujte, že jakmile se někam vetře stereotyp, zbavíte se monotónnosti a pocitu vyhoření jedině změnou. A platí to v jakékoliv sféře – v práci i v osobním životě. Zkrátka, i když budete neustále jíst krevety nebo lanýže, jednou se vám i tyto pokrmy přejí. Vaše chutě pak o to nadšeněji přijmou třeba lahodný steak. Se sexuálním apetitem je to podobné. Bavit vás to s novým partnerem bude na začátku, kdy se budete poznávat. Ale když vás po čase nemá čím překvapit? Propadnete pocitu, že to tak zůstane už navěky. Nic ale není úplně černobílé. Je spousta momentů, při nichž se vzrušení dostane do nových dimenzí.

Jak fungují feromony?

elle.cz

Mocná afrodiziaka 

Intimní život, to nejsou jen hrátky za dveřmi ložnice. Vše začíná už mnohem dříve. Když se poznáváte, chodíte na výstavy nebo do restaurací. Je to předehra, nepodceňujte proto dobroty, které povzbudí váš sexuální apetit. Takový chřest nebo kapary prý perfektně prokrví pohlavní orgány. Muže zase nabudí celer, hořčice, zázvor či paprika. Mocná vůně koření umí lehce omámit a dodat odvahu, to platí zejména u šalvěje, skořice, vanilky, anýzu či koriandru. Stejně tak uvolní zábrany lehké víno. Bublinky v sektu či šampaňském mají zase euforizující účinky. 

Erotické filmy nejsou tabu

Proč by také měly být? Skvěle navodí vzrušující atmosféru, můžete se u nich i inspirovat, poznat něco zcela nového. Někdo se možná stydí, ale právě ostych je třeba odhodit spolu s šaty. Vždyť intimní hrátky jsou něco, co sdílíte s vaším partnerem, tak proč se zcela neotevřít všem požitkům, které si spolu můžete dopřát. Nebojte se mluvit i o tom, co byste chtěli vyzkoušet. Možná je to sen i toho druhého. 

Pečujte nejen o svou pleť, ale i o své sexuální zdraví

elle.cz

Krajky, kůže i latex

Svůdné krajky, kousek kůže, třpytivé ozdoby, možná i latex. Prádlo sice oblékáte vy, vzrušuje ale především vašeho partnera. Musíte se v něm cítit dobře, to povzbudí vaše sebevědomí. Na milování se pak budete o to víc těšit. Popusťte proto uzdu fantazii. Nebojte se sáhnout po kožené podprsence, klidně i s křížením ramínek připomínající bondage. Podvazky a punčochy nikdy nezklamou, muži jim nedokážou odolat. A jehly? Jestli je běžně nenosíte, kupte si jedny alespoň do ložnice. Už jen proto, že dělají krásnější nohy. 

Sexuální wellness

Kdokoli vám bude radit s oživením intimního života, nezapomene zmínit erotické hračky. Rozhodně se totiž nejedná jen o solitérní pomůcky pro nezadané. Můžete díky nim poodhalit, co se líbí vašemu protějšku, odkrýt jeho tajné představy a proměnit v realitu i své vlastní fantazie. A vybírat je skutečně z čeho. Kromě nejrůznějších vibračních pomůcek se vám mohou hodit i smyslné převleky nebo tolik skloňovaná pouta. Klidně si pořiďte ta originální z army shopu, s těmi bude váš zážitek autentičtější. 

Trénink ve stylu tantry

Když potřebujete zpevnit stehna, dáte si sérii výpadů. Na vyrýsovanější ramena a bicepsy platí shyby. Trénujete stejně tak i svaly v intimní oblasti? I ta je totiž důležitá… Pro začátek můžete zkoušet jednoduché Kegelovy cviky, při nichž stahujete a uvolňujete svaly pánevního dna. Inspiraci najdete také v tantře. Do jejích tajů nemusíte prostoupit pouze teoreticky, spousta salonů nabízí tantrické masáže jak pro jednoho, tak i pro páry. Můžete si je dopřát s partnerem, a poté si podobné intimní chvíle naplánovat i v soukromí. Není nic slastnějšího, než když vás po náročném dni doma přivítají něžné doteky partnera… 

Zdroje: Wikipedia Commons, Elle.com