Děsí vás svatba? Zjistěte, jak s citem odmítnout žádost o ruku

Empatie a jasné argumenty 

Nejdůležitější je být empatická a partnerovi nesdělovat věci typu, že ho nemilujete natolik, abyste si ho vzala a podobně. Vaše odmítnutí pro něj už tak bude velmi bolestivé a váš vztah se pravděpodobně naruší. I tak ale nemusíte přilévat olej do ohně. Co nejjasněji a nejjemněji byste mu měla být schopna vysvětlit, proč si nepřejete posunout vaše partnerství a plánovat svatbu.

Pokud se svou drahou polovičkou toužíte ve vztahu setrvat, ale sňatek vám přijde jako staromódní událost, která je vám proti srsti, sdělte mu svůj postoj. Snažte se co nejjasněji dát najevo, že nestojíte jen o svatbu, ale jeho ztratit nechcete. Pokud vás partner miluje, pochopí vaše rozhodnutí. Pokud však svatbu odmítáte kvůli tomu, že se necítíte být zamilovaná a jako ideálního partnera byste si představovala někoho jiného, stávajícího muže už dále netrapte a vztah se snažte v poklidu a empaticky ukončit. Nemá smysl ubírat čas někomu, kdo se potřebuje někam posunout a odstartovat novou kapitolu života. 

Zrcadlový efekt 

V rámci takového závažného odmítnutí, ale vlastně veškerého našeho chování, je také důležité myslet na to, abychom se chovali tak, jak bychom chtěli, aby se ostatní chovali k nám. Zkuste zapřemýšlet nad tím, jak byste takovéto odmítnutí dokázala nejlépe přijmout vy a podle toho jednejte. Odmítněte tedy tak, jak byste si přála být odmítnuta.  

 

Mohlo by se vám líbit

Etiketa v malíčku, prsten na prsteníčku. Aneb jak požádat o ruku?

Jste moderní pár, se vším, co k tomu patří. Do minulosti se moc nedíváte a tradice se vám sice líbí, ale jen, pokud vás příliš neomezují. Přesto víte, že v některých situacích platí nepsaná pravidla, která ani vy nehodláte porušit. Nadto v takové věci, jako je žádost o ruku.
elle.cz

 

Můžeme být přáteli? A co stěhování? 

Ačkoliv nabídka přátelství může být velmi riziková, protože vašeho partnera může po odmítnutí zásnub urazit, prokazuje vaši zralost a to, že nechcete, aby se vaše cesty zcela rozešly. Přátelství je často nabízeno po rozchodech ale zřídkakdy je přijato a úspěšně realizováno. Pokud se s vámi váš odmítnutý partner přátelit nechce, respektujte jeho rozhodnutí. Pokud celé faux pas skončí rozchodem, pokuste se co nejdřív najít nové bydlení a distancovat se. Drsně jste poranila jeho ego a jeho chování nemusí být příjemné. Rychlým stěhováním se vyhnete mnohým nepříjemnostem. 

Odmítnutí neberte zpět 

Je jasné, že vás vaše reakce bude mrzet a bude vás bolet to, že se váš partner trápí a budete možná muset překopat celý svůj život. Některé ženy tuto emoční smršť nemusí snášet dobře, a tak hrozí, že o svém rozhodnutí začnou pochybovat a přemýšlet nad tím, že by vše vzaly zpět. Takovéhoto chování se vyvarujte. K odmítnutí jste se rozhodla z nejednoho důvodu, takže tato náhlá změna by akorát zničila vaše přesvědčení. Takto narušený vztah by pravděpodobně stejně časem ztroskotal. Nedávejte svému partnerovi falešné naděje, pokud se na podobný závazek necítíte, buďte silná a upřímná. 

Jak zareagovat, když vás partner o ruku požádá na veřejnosti? 

Do opravdu trapné a nepříjemné situace se můžete dostat tehdy, když vás partner o ruku požádá na veřejnosti. Pokud si ho vzít nechcete a nerada byste sebe i jeho ztrapnila, důležité je abyste se plně zkoncentrovala a před všemi z vyděšení nevykřikla „NE“. Partnera se pokuste vzít stranou s tím, že vás to velmi překvapilo a byla byste ráda, kdybyste tuto událost dořešili někde v soukromí. Mezi čtyřma očima pak partnerovi sdělte své pocity a s citem se ho pokuste odmítnout. Pokud to situace dovolí, zkuste navrhnout váš společný návrat domu, kde si o všem můžete ještě jednou v klidu popovídat. Pokud vás partner odmítnete s tím, že potřebujete čas o samotě, vyrazte domů či za rodinou a přáteli sama. Blízcí lidé vám určitě budou oporou. 

 

Mohlo by se vám líbit

Píseň “Hello" a redakční rady, jak překonat rozchod

V redakci se nám v hlavě zasekla slova písničky od Adele. “Hello” si zpíváme skoro všichni, někteří dobrovolně a někteří holt z donucení. Tahle chytlavá melodie a příběh o zlomeném srdci nás v redakci donutil, abychom se zamysleli nad našimi rozchody a nad tím, co nám pomáhá dostat se z porozchodové deprese.
elle.cz

 

Zdroje: Guardian, WikiHow