Už nechcete být single? Stačí změnit pár věcí!

Psycholožka Paulette Kouffman Sherman se dlouhodobě zabývá vztahy a hlavně pak problematikou singles. Ve své knize Dating from the Inside Out vysvětluje, co je nejčastějším důvodem, když člověk žije dlouhodobě sám, aniž by o to stál. Doporučuje také, co by měl změnit, aby konečně našel svou vysněnou lásku: Nejprve si ve svém životě pořádně “uklidit” a naučit se mít rád sám sebe.

Kouffmann Sherman o své strategii říká: “Zatímco v pohádkách to bývá tak, že po předchozích útrapách se hlavní hrdinové vezmou a žijí spolu pak štastně až do smrti, ve skutečném životě se musíte naučit nejdřív sama šťastně žít a pak se teprve objeví ten, který je pro vás ten Pravý - ten pohádkový princ.” Jinými slovy to znamená, že byste se měla naučit užívat život plnými doušky. Věnovat se věcem, které vás baví, nechat se zlákat novými dobrodružstvími, zkoušet a poznávat nové aktivity, setkávat se s přáteli. To vše vás bude dělat nejen šťastnějšími, ale také přitažlivějšími. Proč to tak je?

Nezávislá, sebevědomá a spokojená = více sexy

Díky svému “novému” životu, který bude nabitý nejrůznějšími aktivitami, budete na muže působit úplně jinak: Jako nezávislá holka, která si umí užít život a být šťastná, i když je sama. Když začnete mít váš život ráda, bude z vás vyzařovat přirozená sebejistota a pohoda, což je samo o sobě dost sexy a může to být i jeden z klíčů, který vám otevře pomyslné dveře k vaší lásce. 

A i když pak třeba budete žít s klukem vašich snů, měla byste si ten “váš” život rozhodně ponechat. “Lidé, kteří se věnují svým zájmům a koníčkům, žijí v harmoničtějších vztazích”, dodává psycholožka.