Důvod většiny rozchodů? „Ick“ faktor, neboli znechucení partnerem

Lidé touží po vztahu. Uvádějí, že jsou pro ně důležité hodnoty jako dobrota, důvěra a stejný životní styl. Pak ale přijde střet s realitou a zaúřaduje „fuj“ faktor. Podle průzkumu seznamovací platformy Seeking, který mezi 2 tisíci dospělých respondentů provedla agentura OnePoll, je až třetina všech lidí i přes duševní ideály při hledání partnera velice vybíravá. Celých 37 % chce randit pouze s tím, kdo dokonale odpovídá jejich představě. A také ukončení vztahu může přijít kvůli zdánlivé malichernosti...

Mohlo by se vám líbit

PROČ JE PO ROZCHODU TAK DŮLEŽITÉ VĚNOVAT ČAS SÁM SOBĚ?

Že čas všechno zahojí? Něco pravdy na tom bude. Dopřejte si po rozchodu čas a investujte ho do toho nejcennějšího, co máte – do sebe. Proč je tolik důležité zahojit své rány předtím, než se znovu zamilujete?
elle.cz

Sbohem, nevoníš mi

Kupříkladu 24 % lidí tedy ukončilo vztah kvůli tomu, že jim partner nevoněl. Zhruba pětina se rozhodla pro rozchod proto, že byl jejich partner nezdvořilý na obsluhu v restauraci. Téměř 15 % lidí zase dalo kopačky někomu, kdo byl posedlý horoskopem. „Zhruba sedmina mužských respondentů se pak nechala slyšet, že by je od vztahu spolehlivě odradilo, pokud by se jejich protějšek chtěl na prvním rande dělit o jídlo. Šestnáct procent žen by pro změnu nepřeneslo přes srdce partnera s upatlanými hodinkami, patnáct procent pak takového, který o svém oblíbeném sportovním týmu mluví jako o nás, přestože do něj nikdy nepatřil,“ prozrazuje data z průzkumu Adam Durčák, majitel e-shopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá vztahy a zdravou sexualitou.

Špinavé boty? Tak to nedám...

Mezi další důvody k rozchodu patří také nepořádnost, špinavé nebo příliš dlouhé nehty, špatné zuby, hlasitá mluva, nošení bot bez ponožek, přehnané líčení, nošení slunečních brýlí i uvnitř budov, špinavé boty nebo oblékání se do nepadnoucích džínů. Rovných 20 % lidí přitom důvod rozchodu partnerovi ani nesdělí. Více než polovina dotázaných však věří, že jim partneři dali košem právě kvůli nějakému „fuj“ faktoru.

Mohlo by se vám líbit

Pocit obřího trapna. Co dělat, když se za vás protějšek stydí?

Ponižující přiznání, které se jen těžko činí... Ale co dělat, když se nejbližší člověk cítí jednoduše „cringe", když se společně máte ukázat na veřejnosti?
elle.cz

Zaslouží si jen to nejlepší

V posledních dvou letech na poli randění rezonoval trend uvědomělého seznamování či takzvaného open castingu, kdy se lidé snažili přistupovat k randění s otevřenější myslí a byli ochotnější seznamovat se s někým, kdo jejich ideály tak úplně nenaplňoval. Zmíněný průzkum seznamovací platformy Seeking ale ukázal, že mnoho lidí tyto trendy nevyznává.„Necelých 40 % respondentů se nechalo slyšet, že chtějí randit pouze s tím, kdo zcela odpovídá jejich představám. Třetina lidí pak uznala, že jsou při výběru potenciálního protějšku velmi vybíraví. A 79 % lidí si myslí, že si zaslouží toho nejlepšího partnera, takže své nároky naopak zvyšují,“ uvedl na pravou míru Adam Durčák.

Dobrota srdce? Ne, výška platu.

Jestli čekáte, že většina lidí touží po protějšku, který je hodný, spolehlivý a lze mu důvěřovat, zklameme vás. Pro 33 % lidí je podle výzkumu například při výběru důležitý plat potenciálního partnera, 30 % zase klade důraz na cit pro módu a dobrý styl oblékání. Bezmála polovina respondentů rovněž přiznala, že čím jsou starší, tím vyšší jsou při seznamování jejich nároky. Čtyři z deseti lidí ovšem druhým dechem dodávají, že s přibývajícím věkem je pro ně randění složitější.

Mohlo by se vám líbit

ALE NE! NEJVĚTŠÍ HVĚZDNÉ ROZCHODY, KTERÉ NÁM ZLOMILY SRDCE

Takoví jsme byli – snímek pojednávající o nejbolestivějším rozchodu na plátně. Mnohé diváky po premiéře přesvědčil, že mezi Robertem Redfordem a Barbarou Streisand muselo existovat skutečné pouto. Jejich výkon byl totiž tak přesvědčivý až „bolel“. Zdá se však, že i ve skutečnosti zažívají celebrity velmi bolestivé rozchody. A někdy svým rozhodnutím zklamou i nás.
elle.cz

Nezlomíte to

Vztahy jsou složité a ovlivňují je různé faktory. Pokud v nás ale někdo nebo něco na něm vyvolává silný pocit odporu nebo nechuti, je úplně jedno, jak malicherné se to zdá být. Může mít devět bodů z deseti na vašem žebříčku hodnot, ale pokud nesnášíte i způsob, jakým potenciální partner dýchá, obvykle se to nedá zlomit přes koleno a nechat být. Jděte o dům dál a při troše štěstí najdete někoho, u koho nezaúřaduje „fuj“ faktor.

Mohlo by se vám líbit

Proč jsou reálné vztahy úplně jiné, než ty na obrazovce?

Ačkoliv víme, že v životě to nechodí jako ve filmu, tak nějak tajně doufáme, že co se týče milostných vztahů, jedná se o výjimku. My přece jednou potkáme našeho prince na bílém koni, který bude naprosto dokonalý, úžasný a jedinečný! Omyl. Pojďme si jednou provždy ujasnit, proč tomu tak není a nebude. A předem se omlouváme za všechny ztracené iluze.
elle.cz

Zdroj: Wikipedia, ruzovyslon.cz