6 tipů, jak pracovat z domova

Považujeme v dnešní situaci za zodpovědné, abychom – pokud je to v našich možnostech – pracovali z domova. V době vzdálených ploch, konferenčních hovorů a rychlého internetového připojení se to jeví jako účinný pomocník proti vystavenému nebezpečí, které nám může hrozit téměř při každém kontaktu s lidmi. My jsme se podívali na home office i z té příjemnější stránky a přinášíme pár tipů, jak práci z domova zvládnout bez jediného zmeškaného deadlinu.

 

1. Vstaňte v obvyklý čas

Práce z domova není synonymem pro spánek. Pospávání si nechte na víkend, v pracovní den nechte budíka zapnutého tak, jak jste zvyklí. Vaše tělo je na daný časový harmonogram zvyklé a je pro něj velmi těžké přizpůsobit se novému (volnějšímu) režimu. Minimálně co se produktivity týče. Navíc pro vás po skončení karantény nebude tak složité vrátit se do zajetých kolejí.

 

2. Převlékejte se

Žádná pyžamová párty. I přes to, že ven nemusíte, není dobré zůstávat v oblečení na spaní. To, co máme na sobě, nejenže ovlivňuje okolí, ale také nás samotné. Pohodlná pyžama máme spojená se spánkem, a ne s pracovním nasazením. Navíc chcete vypadat reprezentativně i ve videokonferencích, ne?

 

3. Vymezte si pracovní prostor

Jestliže nemáte doma pracovnu, speciální pracovní stůl nebo klidný koutek, vymezte si nějaký prostor jen pro chvíle s počítačem. Budete efektivnější a vaše činnost povede k vytvoření návyku, kdy se vám dané místo přesně spojí s prací. Určitě klid na soustředění nehledejte v posteli ani na gauči. Využijte jídelního stolu nebo toho v dětském pokoji. Navíc u něj budete sedět daleko víc zpříma.

 

hh

 

4. Televize neexistuje

Lákající obrazovka je pro naše domácí pracovní nasazení velmi těžkým soupeřem. Vymezte si, že televizi každý den zapnete až po skončení „pracovní doby“. Ano, je důležité sledovat zprávy, ale zhlédnout jen ty večerní, zvlášť v době negativních zpráv, ničemu neuškodí. A Netflix? Ten si nechte na pozdní večery nebo víkendy.

 

5. Naplánovaný jídelníček

Také máte v době pracování z domova nutkání zkoušet nové recepty, vymýšlet složitá jídla nebo uklízet a přeorganizovávat kuchyň? Tak na to teď zapomeňte. Vytvořte si speciálně naplánovaný jídelníček zahrnující svačiny i pauzy na kávu a nenechte se ničím vyhodit z pracovního tempa. Navíc budete mít konečně absolutní kontrolu nad tím, co jíte a třeba se konečně dostane ke svému vysněnému zdravému životnímu stylu.

 

6. Pohybem ke zdraví

Místo obvyklé cesty do práce, čekání v kolonách nebo strkání se v hromadné dopravě využijte tento čas na aktivitu, kterou jste šidila. Ano, řeč je o cvičení. Nic vás ráno nenastartuje tolik jako jóga nebo pilates. Pokud ucítíte poobědovou únavu, je dobré se trošku zapotit a zacvičit si cardio podle oblíbených youtuberek. Když k tomu navíc do bytu pustíte trošku čerstvého vzduchu a sluníčka, pracovat se vám bude nejlépe za poslední dobu. Vyzkoušeno za vás.

cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)