ELLE & Amazing places: Kam můžete vyrazit s pejskem

Často slýchávám známé, že by si rádi vyjeli někam na pár dní nebo na dovolenou, ale mají doma mazlíčka a nemohou ho vzít s sebou. Ano, ve spoustě hotelů pejsky stále nedovolují, ale naštěstí máme v Amazing places spoustu míst, kam můžete vyrazit i s nimi.

Amazing Places

Family Hotel Okoř 

Malý roztomilý hotýlek přímo pod zříceninou Okoř láká hlavně příznivce romantického stylu, kteří si chtějí dopřát odpočinkový víkend. Každý pokoj je jiný, všechny laděné do jemných tónů s výrazným prvkem například v podobě růžových křesel. Pohodlné postele ve Family Hotelu přímo vybízejí k celodennímu lenošení. Já jsem měla tu smůlu nebo možná štěstí, že jeden den mi celý pršelo, tak jsem mohla zůstat zachumlaná v peřinách a dopřávat si kakao z restaurace. Druhý den už se vyjasnilo a já se jen celý den válela s naším rodinným pejskem na zahradě. Úhledně posekaný anglický trávník je jako stvořený k odpočinku na dece a dopřávání si odpolední kávy. Váš mazlíček bude mít dostatek prostoru na běhání, jen pozor, ať nezačne hrabat a nerozryje jim tu celou krásnou zahradu.

cara
Amazing Places

Nový rybník 

Penzion Nový rybník jen sedm kilometrů od Dobříše je cílovou destinací pro rodiny s dětmi a všechny cyklisty. Ubytovat se můžete v jednom ze 14 útulných pokojů. Veškeré vybavení je nové, laděno do přírodních tónů. V penzionu se rozhodně nudit nebudete. Můžete si půjčit šlapadla a projet se na stejnojmenném rybníku, zahrát si beach volejbal, nohejbal, stolní tenis nebo tenis na antuce. Vaši čtyřnozí miláčci budou třeba skvěle fungovat jako sběrači míčků. Pejsci potřebují i dostatek prostoru a pořádně se proběhnout. Kolem Nového rybníka je spousta romantických zákoutí ideálních k delším procházkám. Po jejich vyvenčení si sedněte na terasu restaurace a zaručuju vám, že jakmile ucítíte vůni linoucí se z kuchyně, rázem dostanete hlad. A čím jiným zapít dobré jídlo než pivem místní výroby, třeba polotmavým Baštýřem.

cara
Amazing Places

Prezidentská chata 

Ověřené místo s duší v srdci Jizerských hor. To je Prezidentská chata. Její interiér je citlivě zasazen do prostředí hor, což znamená, že se můžete těšit na odkryté trámy, masivní dřevěný nábytek nebo třeba rafinované obklady na stěnách pokojů. Díky své poloze přímo na trase Jizerské magistrály máte neomezené množství letních i zimních aktivit. Ale v horkém počasí si nedokážu představit desítky kilometrů dlouhé pěší výlety, proto vezměte deku a jen tak lelkujte u nedaleké vodní nádrže Josefův důl. Navíc tam nebude nikomu vadit, že se smočíte i se svým pejskem. Po výletu si zajděte na večeři zpět do Prezidentské chaty. Vaří výhradně z čerstvých surovin a dopřát si tak můžete výborné české speciality. Pokud jste milovníci máku stejně jako já, doporučuji bramborové šišky sypané právě mákem. A pokud po nich nebudete ještě přeslazeni, zkuste zdejší závin. O něm se mi zdá pokaždé ještě týden poté, co si ho na Prezidentské dopřeji.

cara
Amazing Places

Wellness boží oko 

Původně barokní statek majitelé citlivě zrekonstruovali a přestavěli na útulný wellness hotel s prostornou zahradou. Ta zajistí dostatečný výběh pro vaše čtyřnohé mazlíčky a vy si zatím můžete dopřát kávu na terase nebo se v tomto počasí zchladit v jezírku. Všechny pokoje jsou zařízené ve venkovském stylu, spoustu odkrytých stěn, kovové postele s barevnými duchnami a pestrobarevné koberce. V klidu můžete spát při otevřeném okně, ráno vás bude „rušit“ maximálně tak zpěv ptáků a čerstvý vzduch. Kromě skvělé domácí kuchyně nesmíte vynechat návštěvu wellness. Váš pejsek to tu chvilku na pokoji vydrží a vy si dopřejte odpočinek ve vířivce (objednejte si k tomu lahev bublinek stejně jako my), sauně nebo při masáži lávovými kameny.

cara
Amazing Places

Statek u Medvěda 

Musím se přiznat, že ač je Šumava kouzelná sama o sobě, mnoho amazing míst tam nemáme. O to nadšenější vždy jsme, když v této lokalitě objevíme něco výjimečného. Statek u medvěda se povedl opravdu úžasně zrekonstruovat. Můžete se v něm ubytovat v jednom z 5 překrásných apartmánů. V některých najdete dokonce kachlová kamna nebo pec. Majitelé nově budují stodolu a snaží se jí na původních základech znovu postavit. Zatím se počítá s posezením pro hosty a do budoucna se plánuje i bistro. Pro aktivní dovolenou jste tu na ideálním místě, statek se nachází přímo u Šumavského národního parku a na druhé straně nedaleko Lipenské přehrady. Spoustu možných výletů pro vás i vaše domácí mazlíčky. 

cara
Amazing Places