ELLE & AMAZING PLACES: Romantické mlýny

To, že se dá vytvořit krásné ubytování z čehokoli, už víme. A proč by se tedy nemohla taková místa udělat ze starých mlýnů, které už nikdo nepoužívá? Většinou se jedná o velká stavení, která postupem času chátrají, a tak jsem moc ráda, že je lidé kupují a přestavují na hotely s veškerým komfortem. Bonus? Většina z nich se nachází na úplné samotě, takže klid je zaručen.

Amazing Places

Krumlovský mlýn

Často se mě lidé ptají, kde najdou to kouzelné místo s dřevěnou postelí zavěšenou na kovových lanech z naší domovské stránky Amazing Places. A odpověď je: v Krumlovském mlýně. Právě v centru Českého Krumlova zřídil majitel Marek Šimon dva prostorné apartmány v budově ze 14. století. Přestože zrovna tento mlýn není na samotě, jak jsem avizovala, kouzlu mu to neubírá. Apartmány jsou plné odkrytých dřevěných trámů, námořnických motivů a nemalé sbírky knih pro dlouhé večery. Pro romantické chvilky doporučuji spíše apartmán č. 1, už kvůli prosklené koupelně s prostornou volně stojící vanou. I když v druhém apartmánu je zase hydromasážní vana. Nelehké rozhodování. Přímo pod apartmány je restaurace s prostornou terasou, kam se vyplatí vyrazit na oběd nebo večeři. Na snídani přesto musíte jinam. Ne že by vám majitelé nechtěli dopřát veškerý komfort přímo v místě ubytování, ale chtějí, abyste si prohlédli město hned po ránu, bez největšího návalu turistů. A já musím říct, že to bylo opravdu chytré.

cara
Amazing Places

Resort Mlýn Černovice 

Když se řekne romantické místo, představím si rozhodně Resort Mlýn Černovice na pomezí jižních Čech a Vysočiny. Malebná příroda, klapot vody v mlýnském kole a kvákání žabek na břehu rybníka. Nic víc vás tu rušit nebude. Majitelé Jeníčkovi si dali záležet na každém kousku mlýna, ať už v podobě ručně kovaného schodiště nebo recepce vyrobené ze starého sedla na slony. Také co pokoj, to originál. Je libo rustikální styl se zavěšenou postelí, zámecký pokoj se snovými nebesy nebo preferujete divočinu v podobě extravagantní tapety na stěně a spoustou barev? Opravdu mě baví, že pokaždé když sem přijedu, mohu strávit noc v jiném stylu a pokaždé se tak cítit jinak. Tu pravou romantiku si vychutnejte při pikniku v trávě s košem plným dobrot nebo klidně při rybolovu. Půjčte si prut, a pokud se vám podaří ulovit nějakou tu rybu, v kuchyni vám ji ihned připraví dle vašich přání.

cara
Amazing Places

Mlýn Danemark

V Mlýnu Danemark bych mohla trávit celé dny. Z Prahy je to kousek autem, navíc jen pár kilometrů od Kutné Hory, takže když budete chtít vyrazit na výlet, cíl máte jasný. Já vám ale zaručuji, že se nebudete od mlýna vzdalovat a budete si ho chtít užít naplno. Na místě sice nenajdete recepci, ale kdykoli budete cokoli potřebovat, vždy se nějakým záhadným způsobem zpoza rohu objeví milý personál ochotný vám splnit vše, co vám na očích uvidí. Romantická zákoutí, plno zeleně a mlýnské kolo již předjímají, jak je místo kouzelné. A počkejte, až nahlédnete dovnitř. Hotelu dominuje restaurace s ohromným krbem uprostřed, a především očekávaným gastronomickým zážitkem. Příjemný pocit vám navodí i jemné tóny jazzu nebo francouzských šansonů. A až budete unaveni po výborné večeři, ulehnete do neuvěřitelně pohodlné postele se spoustou polštářů a luxusního povlečení.

cara
Amazing Places

Martinský mlýn

Útočiště pro tu správnou romantiku ve dvou vám poskytne i Martinský mlýn nedaleko Novohradských hor. A že vám ji nebude nikdo narušovat, podpoří i fakt, že místo není určené dětem. Nechte je tedy raději na hlídání u babičky a dědečka a chvilku si odpočiňte. Pokoje jsou zařízené ve venkovské stylu a tématicky pojmenované. Na vás už je, zda si pro svůj pobyt vyberete ložnici Květinářka, Husopaska, Bylinkovna nebo můj oblíbený pokoj Hamerna s postelí s nebesy. Ten by byl skvělý i jako svatební apartmá. Pokud se rozhodnete v Martinském mlýně uspořádat svatbu, můžete si být jisti, že vám nachystají váš velký den od A do Z. Ubytovat můžete 20 hostů, ale na svatbu se jich vejde až 120. S koordinací svateb mají již řadu zkušeností, tak se na ně neváhejte obrátit. Svatba ve starém mlýně bude jistě snová.

cara
Amazing Places

Šelmberský mlýn

Naprostou novinkou tohoto roku je Šelmberský mlýn v jižních Čechách. Ačkoli si tu neužijete tu pravou romantikou výlučně ve dvou, svůj účel to jistě splní. Objekt se totiž pronajímá pouze celý, vejde se sem až 12 osob. Já jsem sem vyrazila s celou rodinou a bylo to akorát. Nečekejte žádný komerční prostor, místnost pro pořádání konferencí nebo luxusní wellness. Filozofie mlýna je založena na zážitku. Zážitku v podobě pobytu na místě, kde můžete posedět na starém kmeni, s lahví vína a s výhledem na rybníček tak, jak to má sama paní majitelka nejradši. A můžete si být jisti, že vás tu nebude nic ani nikdo rušit. Je to na úplné samotě, možné cestou lehce zabloudíte. Ubytovat se můžete buď v hlavní budově nebo se ještě ve dvou krásně vyspíte na vejminku. Čisté, jednoduché linie, mohutný dřevěný nábytek a roztomilé povlečení. Ještě malá rada na závěr: s rezervací neotálejte, v zimě je mlýn uzavřen a není možné si ho pronajmout.

cara
Amazing Places

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA