#ELLEtravelblog: Co určitě vidět v Aténách

Konečně v Aténách! Dva roky jsme si slibovaly s Janou z @lovefashionjana, že podnikneme nějaký ten trip. Osud tomu konečně přál a my jsme poslední říjnové dny odletěly do Atén (sleduj #blogerkynatripu). Jakmile jsme přistály, obě jsme cítily v kostech, že tohle bude výlet roku. Nevěříte?

Letěly jsme z Vídně, kde byly prostě nejlepší ceny a časy. Pokud rádi cestujete, nebojte se občas většího dobrodružství. Sedněte třeba na autobus a ten vás odveze kdykoli kamkoli. Já osobně nejraději hledám lety pomocí Skyscanner. Ale je spousta dalších vyhledávačů, jež můžete použít.

Do Atén jsme vyrážely se smíšenými pocity. Prý jsou špinavé, nebezpečné a vlastně za nic nestojí! No, jsem ráda, že jsem dostala příležitost přesvědčit se o opaku. Už v článku o Veroně jsem se zmínila, že ráda bydlím v centru. Tentokrát jsme přijaly nabídku naší kamarádky – manažerky apartmánů v Aténách a na ostrově Korfu. Apartmány Acropolis Town House Athens jsou úplně nové, hned pod Akropolí a byla to pecka! Upřímně vám říkám, že tak krásné a stylové apartmány jsem snad ještě po Evropě neviděla. Pěšky se dostanete pohodlně všude, rychle a bezpečně. To je určitě jedna z mnoha výhod. Krásný design je rozhodně další.

ELLE travel blog

Z hlavních a zároveň nejvýznamnějších památek jsme navštívily Akropolis Museum, které vám doporučuji stejně jako samotný gigantický a dechberoucí Akropolis. Je dobré si přivstat a být tam s ranním sluncem mezi prvními. Tak si vychutnáte nejen atmosféru, ale také energii, kterou tohle místo má. Vstupné je 20 eur a každou první neděli v měsíci nebo ve svátek jsou památky zdarma. Jinak když se budete courat městem, vždy vás za dalším rohem překvapí kostelík či socha. 

S Janou jsme se toutaly většinou ve staré části města, v parcích, v nákupních uličkách a místech pod Akropolí. Tam je to prostě za nás nejvíc! Dobře jsme jedly a pily (někdy až moc, tedy na naše poměry), hodně se nasmály. V ulici Nikis najdete spoustu restaurací, a to nejen řecké. První den jsme tam zůstaly na oběd v Athen Cook a jejich musaka byla topovka. Další z typických řeckých restaurací, kterou jsme objevily, a to jsme vůbec nechtěly jíst, byla Kitpo. Zaujaly nás květiny a příjemná atmosféra. Jídlo bylo opět na jedničku. Ulice Lysiou je důležitým záchytným bodem a nejvíc se nám tady v okolí líbilo. Strávily jsme tu hodně času a doporučit můžeme oblíbený bar Melina Merkouri Cafe (na poslední drink nebo na snídani) a Psaras tavernu na večeři. Spousta restaurací a barů v této lokaci má střešní terasy, ze kterých si užijete krásný výhled na město. 

Byly jsme dost překvapené, že bylo ještě takové horko. Což pro mě znamená...  Asi jako pro všechny z vás, co máte rádi léto, je to další skvělá alternativa, jak si ho i v průběhu upršeného podzimu prodloužit. Za dvě a půl hodiny jste v jiném světě plném přátelských lidí a budete se tu cítit tak skvěle, že se vám nebude chtít domů. Přesně jako my! 

A ještě pro všechny blázny jako my: objevily jsme skvělé tetovací studio, a protože já si ráda vozím suvenýry z cest, nechaly jsme si jeden suvenýr vytetovat navždy. Ritual Tattoo tedy opravdu doporučuji.

UŽITEČNÉ TIPY : 

  1. Z letiště do města jede přímá linka metra, nebo vás taxi odveze zhruba za 40 eur . 
  2. Pokud budete chtít k moři, je to tak hodinka a je tam prý krásně. Tak příště!
  3. Ve svátky a první neděli v měsíci máte památky zdarma. 
  4. Nezapomeňte, ANO se řecky řekne NE. Ne, nežertuji!
  5. V restauraci si objednejte domácí řecké víno. Je výborné. Vodu, olivy & chléb dostanete automaticky. 
  6. Že z vás bude cítit česnek, je fakt, na který si budete muset zvyknout. Ale Jana to rozsekla: „Česnekem smrdí celé Řecko, tak je to jedno.“

A jako bonus si u mě na Instagramu můžete o jeden pobyt zasoutěžit! 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA