Kam se ukrýt před vlezlým podzimem

Podzim je nenávratně tu a podle všeho se teplých dní už jen tak nedočkáme. Přesto netřeba propadat depresím, musíme si to sychravé počasí nějak zpříjemnit. Protože buďme  upřímní, bude ještě hůř. Nevím jak vy, ale já mám tohle počasí spojené s lenivostí a chuť válet se v huňatých ponožkách zachumlaná ve vyhřátých peřinách chci víc než jindy. A když mám k tomu ještě možnost ohřát se alespoň v sauně, už balím kufry na víkend.

Amazing Places

Yard resort

V dojezdové vzdálenosti od Prahy, v menší obci Předboj, najdete ráj všech golfistů, gastro nadšenců a vyznavačů odpočinku. Až si zde budete rezervovat pobyt, zvolte pro svou návštěvu wellness pokoj. Nejen, že je zařízen velkou rustikální postelí, odkrytými trámy a skvělým výhledem na rybník za hotelem, ale především v něm máte soukromé wellness, jak již název napovídá. Hned vedle postele je vířivá vana pro dvě osoby a v koupelně infrasauna. Do Yard resortu jsem nedávno zavítala s kamarádkou. Nemůžu říct, že bychom si to neužily, ale pokud máte tu možnost, vyrazte sem raději s vaší polovičkou. Doufám, že to teď nečte můj přítel, ale chystám se mu nadělit pobyt  v Yard resortu pod stromeček. Na začátku jsem zmiňovala resort i v souvislosti s gastronomickým zážitkem. Restaurace je menší, za to velmi útulná a s perfektní obsluhou. Ta vám bude stále k ruce, ať při doporučení hlavních chodů, které v našem případě byly jelení medailonky a podle všeho vyhlášená vepřová panenka s lanýžovou kaší, ale i při výběru vhodného vína k vybranému chodu. Samozřejmě, že jsme si kromě těchto skvěle připravených mas každá objednala i vlastní předkrm a dezert na půl, aby se neřeklo. Když dámská jízda, tak pořádná. A po náročné večeři jsme byly vděčné, že můžeme vyjít jen pár schodů do našeho apartmá a skočit do neuvěřitelně  pohodlné postele. Teď mi to  připomnělo, musím jim napsat, co to mají za skvělé matrace.

cara
Amazing Places

Hotel Galatea

V Kosmonosích nenajdete jen psychiatrickou léčebnu, kterou je toto město pověstné, ale především moderní čtyřhvězdičkový hotel s wellness a spoustou sportovního vyžití, které si raději ale schovejte až na jaro. Hotel Galatea je komplex, v kterém najdete naprosto vše. Začněte ale nejdřív s ubytováním v pokojích s opravdu vysokými a neuvěřitelně pohodlnými postelemi a skvělým výhledem do zahrady, které dominuje jezírko. Byla jsem přesvědčena, že ten výhled je nejhezčí v létě se sluncem vysoko na obloze, ale i na podzim, kdy je nad vodou lehký opar a stromy začnou opadávat, je místo snad ještě víc kouzelné. Až se dostatečně nabažíte okolí  hotelu, začněte s rozmazlováním. Nejdříve si dopřejte masáž a vybírat můžete z široké nabídky. Od klasické, medové, indické masáže až po masáž lávovými kameny. Pokud jste často ve shonu stejně jako já a nemáte čas o sebe dostatečně pečovat dámy, tady si to vynahradíte. Zajděte si na kosmetiku nebo do galvanických lázní, které pro m byly obrovským překvapením a zároveň novinkou, při kterých vás omladí, zjemní případné křečové žíly a vyhladí vrásky. Nejen, že se budete cítit krásnější, opravdu tak budete i vypadat. Zatímco sebe necháte opečovávat, váš partner může nechat uvolnit ztuhlému tělu v sauně a ve vířivce, do které se po proceduře rády připojíte. Hotel Galatea nabízí opravdu vše, dokonce trochu Moravy, v podobě galerie vín s trefným názvem „Po skleničce“. 

cara
Amazing Places

Fortys Morávka

V Malé Morávce uprostřed Jeseníků, přímo u lesa uprostřed ničeho, stojí dvě propojené, luxusně zařízené horské chalupy. Do jedné se vejde 16 hostů, do druhé dokonce 24 lidí, proto místo doporučuji pro rodiny s dětmi nebo větší skupinku přátel. My v Amazing Places místo využili pro náš firemní teambuilding a lepší prostory jsme si nemohli přát. V přízemí je prostorný obývací pokoj s kuchyní a velkým jídelním stolem, u kterého jsme se každé ráno sešli na snídani. Pokojů je v chatě pro 16 lidí, neboli Šestnátce dohromady šest, takže měl takřka každý svůj a mohl se tak pořádně roztahovat. Samozřejmě, že jsme celou dobu nebyli zavření na chatě, ale také jsme se šli  vyvětrat. Když vám nebude pršet a stihnete ještě trochu hezkého počasí stejně jako my,  vyšlápněte si na Praděd. Co je ale na Fortys Morávka nejlepší je to, že po túře na vás bude čekat vnitřní vyhřívaný bazén se slanou vodou, v kterém jsme popravdě neskončili jen po zmíněném výšlapu. Večery už jsme samozřejmě nepracovali a nechali proudit takzvaně „volnou zábavu“. Přesto jsme všichni strávili čas ve společných prostorách. Někteří posedávali/ polehávali na gaučích u rozpáleného krbu a popíjeli víno, všichni jsme uspořádali turnaj ve fotbálku (mám se stále co učit) a zahráli si šipky. Skvělým bonusem, zvlášť na takové akce jako je teambuilding, je celý soudek piva zdarma k pobytu. Samozřejmě, že kdyby ve vaší skupince převládala větší část dětí, je možné pivo vyměnit za kofolu. My ale zůstali věrní chmelu.

cara
Amazing Places

Brusírna

Na první pohled vypadá Brusírna jako každá jiná roubenka, kterých je v okolí celá řada, po vstupu dovnitř se ale ihned přesvědčíte, že je jedinečná a opravdu „amazing“. Interiér je kromě všudypřítomného dřeva plný skla, žuly a železa. Navíc v celé chalupě jsou velká okna, což dodává  prostoru na vzdušnosti a čistotě. Vyspí se zde až 12 lidí, takže sem vyrazte ve větší partě přátel nebo klidně dvě rodiny. Místa je tu dost pro všechny. Rodiče budou mít soukromí ve dvou dvoulůžkových pokojích s velkou manželskou postelí a děti případně naleznou útočiště v pokojích pro čtyři osoby. Z chalupy je neuvěřitelně cítit teplo domova, které si můžete pojistit i zatopením v krbu v obývacím pokoji. V klidu se usaďte na sedačku kolem hřejivého krbu a otevřete si lahev vína. Skvělé je, že  ho nemusíte zbytečně vozit s sebou, ani kupovat někde v supermarketu, protože ubytovaní hosté mají k dispozici soukromý vinný sklípek. Nejen, že si tu můžete vybrat z těch nejlepších moravských i zahraničních vín, ale i posedět v příjemném prostředí. Kromě sklípku je jednou z nejhezčích místností v Brusírně wellness zóna. Můžete jen tak polehávat na gauči a poslouchat příjemnou hudbu nebo si dopřát koupel ve volně stojící designové vaně. V tomhle počasí bych nejraději odletěla někam do tepla a jen si užívala parných teplot. To vám sice zařídit nedokážeme, ale v Brusírně se můžete alespoň zavřít do sauny a trochu se tak v tomto počasí ohřát.

cara
Amazing Places

Krásná Samota

Pokud se chcete zašít někam, kde budete mít naprostý klid, ať už při romantických chvílích ve dvou, ve větší skupince cestovatelů nebo při rodinné sešlosti s vašimi dětmi, Krásná Samota vám k tomu perfektně poslouží. A o tom, že místo je opravdu krásné není pochyb už ze samotných fotografií. Přesto, že je penzion lehce v ústraní, osamoceně se tu rozhodně cítit nebudete. A návrhů, jak strávit čas v Krásné Samotě je také celá řada. Kdyby nebylo venku extrémně ošklivo a počasí se alespoň na chvilku vyčasilo, okolí láká k pěším trasám po Českém Švýcarsku. Za prozkoumání rozhodně stojí Pravčická brána, Mariina vyhlídka nebo prostředí Hřenska. Jak se ale znám a mám dokonce nedávno ozkoušeno, v tomto ošklivém počasí nevytahuji zásadně paty a ráda jsem si tu užila Samoty a můj perfektní den vypadal takto: Ráno jsem začala jógou v k tomu uzpůsobeném sále, odpoledne si dopřála uvolňující masáž, po které jsem si zalezla do jednoho ze zákoutí, vypnula telefon a četla si knížku, kterou mám už na nočním stolku od léta a nemám na ni  během pracovního týdne čas. V podvečer jsem se naopak zavřela do sauny a zbytek dne proseděla před plápolajícím krbem se skleničkou vína. Po noci v nadýchaných peřinách jsem se probouzela v apartmánu č.4, kde jsem odstartovala den koupelí ve volně stojící vaně, zatímco paní majitelka chystala dole snídani. Masožravce tedy musím trochu zklamat, ranní slaninu a párečky  tu sice nemají, za to ale spoustu nejrůznějších teplých kaší, semínek, oříšků a zdravých potravin. Jednou za čas je to příjemná změna.

cara
Amazing Places