Tipy na vánoční dárky podle Amazing Places

Do Vánoc zbývá necelý měsíc a obchodní domy začínají praskat ve švech. Při pomyšlení, že bych se měla prodírat davy, abych ukořistila nějaký dárek, který koupím spíše z nouze, odmítám tohle absolvovat. V posledních letech jsme se v rodině dohodli, že si nebudeme kupovat zbytečné věci, jež si vystavíme na poličce a stejně je pořádně nikdy nevyužijeme. Raději si darujeme zážitky. Od maminky pravidelně dostáváme kulturní představení, s otcem jsme zase zavedli tradici víkendového objevování okolních zemí. Já mám dárky vyřešené snadno. Daruji pobyty v rámci Amazing Places. Možná vám výběr na webových stránkách připadá moc velký a nevíte, kde by se mohlo líbit vašim rodičům nebo partnerovi. Proto mám pro vás tipy, kterými místy je potěšit.

Amazing Places

Pro maminku a tatínka

Mí rodiče jsou rozvedení, a proto společné dovolené nepřipadají v úvahu. Kdybych však měla vybrat místo, které by si mohla většina rodičů užít společně, rozhodně bych vybírala takové, na nějž by jen tak sami nejeli. Místo, kde si odpočinou, skvěle se nají a budou si užívat jeden druhého. Bez dětí. Zní to celkem jednoduše, že? A jedním takovým je víkend v hotelu Sladovna kousek od Brna. Do obálky bych přidala voucher společně s jízdenkou na vlak směr Praha – Brno. Samozřejmě by mohli jet autem, ale několikahodinovou cestu po D1 bych jim dala spíš za trest a vlak jede příjemné dvě hodiny. Z nádraží už poté jede autobus přímo k hotelu, kam dorazí za dvacet minut.

Hotel Sladovna je součástí pivovaru Černá Hora. Tím potěšíte především tatínka, ale pokud je vaše maminka stejná pivařka jako ta moje, sfouknete v klidu dvě mouchy jednou ranou. Hotel není primárně určen pouze návštěvníkům pivovaru, jak by se mohlo na první pohled zdát. Prostory jsou až překvapivě velkorysé. A platí to i co se týče pokojů. Rezervujte jim ten s klenutými stropy a zdmi obloženými cihlami, kde budou mít navíc skvělý bonus ve formě vířivé vany. Tím ovšem veškerý relax nekončí. Rodiče si mohou dopřát komfort vířivky, sauny, bazénu nebo třeba solné jeskyně. Ve sklepení jsou ukryty pivní lázně. Horká koupel a vychlazené pivo k tomu, to se jim bude zamlouvat! A když se k tomu přidá ještě následný gastronomický zážitek v restauraci, budete tou nejlepší dcerou na světě.

cara
Amazing Places

Pro babičku a dědečka

Když jsem byla malá, brávali mě a mou mladší sestru často na dovolené. Jezdili jsme především po Čechách a projeli jsme snad všechny chalupy, které v té době existovaly. Teď jsme si role obrátili. Mám tedy už jen babičku, která si nemůže z důchodu dovolit velké cestování, ale s klubem důchodců pravidelně jezdí na výlety a v létě dokonce na týdenní dovolené. Několikrát do roka se ji snažíme vzít na místo, kde ještě nebyla. Stále je velmi čilá, což nám umožňuje podnikání i drobných turistických výletů. Je zřejmě pochopitelné, že si babičky nepotrpí na žádný velký luxus v podobě stříbrných příborů u večeře (i přesto ji alespoň jednou ročně při zvláštních událostech do takového podniku vezmeme) a lépe se cítí na chaloupce, v menším penzionu nebo v rodinném boutique hotelu. Takže kam vzít vaši babičku?

Vejminek 1843 v Chřibské je naše srdcová záležitost. Babiččina teta vlastnila onu chalupu, na které prožila své dětství. Já se sestrou měla také to štěstí, že jsme tu trávily každé léto do mých 12 let. Po smrti tety spadla chalupa do klína jejím dětem, které ji nechaly zpustnout a pokaždé když jsme jeli kolem, bylo nám z pohledu na zchátralou stavbu do breku. Naštěstí se našli noví majitelé, kteří ji citlivě zrekonstruovali a první hosty přivítali v loňském roce. Když babička na Štědrý den  otevřela obálku s poukazem na víkend do naší bývalé rodinné chaloupky, ještě druhý den jsem ji musela přesvědčovat, že nejde o vtip a opravdu se sem znovu podíváme společně s celou rodinou. A když jsme se jeden únorový víkend všichni přesunuli do Chřibské, vzpomínky na dětství ožily. I když je místo zrekonstruované a původní prvky byste tu hledali dlouhé hodiny, bylo to jako bychom nikdy chalupu neopustili. Vyspí se tu až 12 hostů ve dvou ložnicích a světnici, spojené s plně vybavenou kuchyní. Stačí se tedy jen sbalit, vzít s sebou vaše čtyřnohé miláčky, po cestě se stavit ve Cvikově pro pivo, nakoupit nějaké dobroty a užít si čas strávený s babičkou.

cara
Amazing Places

Pro přítele

Pokud hledáte dárek pro vašeho partnera, můžete ho vzít takřka kamkoli. Hned bych se s ním viděla na nějakém romantickém wellnessu a večeři při svíčkách. Ale na takový víkend si můžete zajet kdykoli. A navíc, po Novém roce bude Valentýn, tak si nevyčerpejte veškerá překvapení na Vánoce.

Pod stromeček darujte raději něco jiného. A když říkám jiného, myslím něco neobyčejného, jedinečného. A můžete jet rovnou vlakem společně s rodiči a odtrhnout se od nich hned v Brně na nádraží. Na Zelný trh to máte kousek pěšky, ostatně stejně jako všechno v Brně. To se za poslední roky ohromně zvedlo a nyní je rájem pro všechny kavárenské povaleče a moderní hipstery. A od „Zelňáku“ je to už jen pár kroků do hotelu Anybody. Ve zkratce popsat hotel je nesmírně obtížné. Nekonvenční je pro něj slabé slovo. Tady se forma ubytování jakožto hotel odsouvá trochu na druhou kolej. Jedná se především o zážitek, který tu je pokaždé jiný. Nejedná se však o hotel, kam byste si zajeli několikrát ročně a strávili zde týden. Pokojů je tu jen deset, a přestože je každý jiný, počet vašich návštěv dost ohraničuje. Víckrát na vás totiž pobyt ve stejném pokoji nebude působit tak, jako napoprvé. Nenajdete tu žádnou recepci, check-in uděláte přes telefon. Nikdo a nic vás tu nebude rušit. Všechny pokoje jsou inspirované slavnými filmy a díky interaktivnímu vybavení se můžete na chvilku převtělit do hlavních postav a zahrát si takovou malou hru. Celou dobu vás provází hlas z tabletu, který vás pomalu seznámí s příběhem pokoje a současně zadává úkoly, které během pobytu plníte. Zprvu jsou zábavná, tím jak den pomalu nastupuje večer, graduje i atmosféra a tématika začíná být lehce erotická.

cara
Amazing Places

Pro kamarádku

Pro kamarádku mi výběr přijde celkem jednoduchý. Tím, že se nemáme čas vídat tak často, jak bychom většinou chtěly, jsme rády, že se potkáme alespoň jednou za dva měsíce. Potom spolu vydržíme sedět celé hodiny a snažíme se říct si vše, co se za tu dobu událo. Odpolední káva se volně protáhne do večeře a následně i v koktejl v baru. Loučíme se nad ránem, kdy už je pomalu čas jít znovu do práce. Proč ji tedy rovnou nevzít někam na společný víkend, ať nemusíte sledovat hodinky a užijete si společný čas? 

A jako útočiště vám může posloužit Hotel Panská Zahrada, kousek za Prahou. Na místě  dnešního hotelu dříve stávalo hospodářské stavení, které dodávalo produkty na sousední zámek. Dnes je tu příjemné místo s milými majiteli, vynikající gastronomií a útulným wellness. Co víc ještě potřebujete k pobytu? Jakmile vykoukne trochu sluníčko, můžete si v hotelu s kamarádkou zapůjčit elektrokola, abyste se tolik nenadřely, a vyrazte se podívat po okolí. Dojet můžete třeba na Karlštejn, odkud je hezká pěší procházka na lom Velká Amerika. Okolní příroda je úžasná. Po cyklo výletu se už ale nechte rozmazlovat v hotelovém spa. Zaplavte si ve dvanáctimetrovém bazénu a následně se ohřejte v sauně nebo ve vířivce. Večer zakončete v rodinné restauraci. Menu mění několikrát do roka v závislosti na sezonních surovinách a vaří opravdu skvěle. Kamarádka bude z vašeho holčičího víkendu nadšená a příští rok vás pozve určitě ona.

cara
Amazing Places

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA