Klenoty Evropy: TOP letní destinace, které bude váš Instagram milovat

Snové Santorini

Bílé domečky s modrými kopulemi, křišťálově modré moře, dokonalá hra barev, západy slunce, které by okouzlily i Malého Prince… V posledních letech se stalo Santorini jedním z nejvíc insta-friendly míst a není se čemu divit. Dokázala byste spočítat, kolik úchvatných fotek jste z tohoto místa viděla? My ne! A zamilujeme se znovu a pokaždé, když na nás nějaká další fotka z tohoto magického ostrova vypadne. Každé zákoutí na Santorini je tak fotogenické, až se člověk zamýšlí, jak něco tak dokonalého mohlo vzniknout. Netřeba filtrů ani jiných úprav. Stačí udělat fotku a můžete s klidným svědomím postovat.

Elle tip: Santorini je ostrov vulkanického charakteru, což je skvělé prostředí pro pěstování vinné révy. Půda na Santorini je tvořena sopečným prachem a kousky ztuhnutého písku s lávou společně a pemzovými kameny. Tato kombinace se ukázala jako dokonalá pro typické santorinské víno a dodala mu nezaměnitelnou chuť. Pokud se tedy na Santorini ocitnete, nezapomeňte si jednu skleničku (láhev) objednat a vychutnejte si tak historické dědictví tohoto ostrova.

Santorini

Perla Siciílie: Taormina

Dalí, Dumas, Wagner, Goethe, Nabokov… Nejen pro tyto umělce se stala Taormina múzou a vášní. ,,Pokud byste mohli strávit pouze jediný den na Sicílii a zeptali jste se mě, co bezpodmínečně musíte vidět, odpověděl bych s jistotou – Taorminu!" nechal se slyšet francouzský spisovatel Maupassanta.

Taormina se dělí na dvě části – historické centrum a pobřeží Taormina Mare. Prim zde hraje lanovka, která vás hravě přepraví, kam je potřeba. Paláce, kostely, panská sídla bohatých občanů, restaurace, kde by byl hřích nejíst, pláže, které vám vezmou dech, bary, kde ochutnáte ty nejlepší koktejly, sicilský temperament – to vše a mnohem víc objevíte v Taormině. Pro cestovatele, které baví turistika, je samozřejmě největším zážitkem výlet na aktivní sopku Etnu, která se nachází poblíž.

Elle tip: Pokud se ocitnete v kouzelné Taormině, nesmíte vynechat slavnou ulici Corso Umberto. Butiky, kavárny, restaurace, bary, pouliční umělci a věčně usměvaví (a flirtující) Siciliáni. To vše by vás mělo nalákat. Pokud ne, přidáváme další tip. Sicilské cannoli. Máme odvahu říci, že ať si je dáte v Taormině kdekoliv, chybu rozhodně neuděláte! Naopak! Jsme si jistí tím, že neskončíte jen u jedné!

Taormina

Láska jménem Benalmadena

Kousek od letiště v Malaze naleznete úchvatnou Benalmadenu. Nachází se na jihu země, konkrétně v provincii Malaga mezi městy mezi Torremolinos a Fuengirola. Pobřežní městečko, které leží v samém srdci Costa del Sol, si zamilujete ihned po příjezdu. Dlouhé pláže lemující desítky restaurací, kde se zkrátka chcete zastavit a nechat se unášet pohodou, kterou mají španělé v krvi, dokonalé tapas, které nebudete chtít přestat ochutnávat, sangria, která pod španělským sluncem chutná prostě božsky a klid, který na vás dýchá ze všech stran.

Pokud se však budete chtít z klidu vrhnout do víru nočního života, žádný problém. Vše je v docházkové vzdálenosti, takže když během líneho odpoledne v jedné z místních restaurací zatoužíte tančit v rytmech španělských hitů – Benalmadena vám bude ležet u nohou. Stačí popojít pár metrů a rázem se ocitnete ve víru tance a věřte nám, že odcházet za východu slunce, není vůbec nereálným plánem. Ba naopak.

Elle tip: Benalmadena se chlubí mimo spousty dokonalé sangrie i místní paellou. Tradiční španělský pokrm, připravovaný na jedné pánvi z rýže, zeleniny, masa a mořských plodů, je opravdovou lahůdkou. Doporučujeme volit právě tu s mořskými plody. Kde jinde si tuhle delikatesu v originále vychutnat, než právě u moře.

 

 

Benalmadena

Praia da Marinha, hvězda Portugalska

Jedná se o jednu z nejikoničtějších a nejfotografovanějších pláží ležící v oblasti Algarve, nedaleko Lagosu. Můžete se těšit na celých 200 metrů dlouhou písečnou pláž, která je obklopena béžovo-oranžovými vápencovými skalami, které jsou pro tuto oblast zcela typické a zamilovat si je, to je více než snadné. Praia da Marinha se pravidelně objevuje na žebříčku top ten nejkrásnějších pláží Evropy a to je podle nás důvod, proč tuhle krásku navštívit a pořídit si tak jedny z nejúchvatnějších dovolenkových vzpomínek.

Elle tip: Milujete svět pod mořskou hladinou a chcete se mu co možná nejvíce přiblížit? Pak je Praia da Marinha ideálním místem, kde strávit vaši dovolenou. Díky kamenitému dnu je ideáním místem pro šorchlování a prozkoumávání malých jeskyní, kde o dechberoucí zážitky rozhodně není nouze.

Rock Formations In A Desert

Zdroje: Wikipedia Commons, Pinterest