Vila z filmu Dej mi své jméno je na prodej

Oscarový film Dej mi své jméno (letos získal 3 Oscary) se odehráváv překrásné vile v městečku Moscazzano v Itálii. 

Dům s ošuntělou omítkou zasazený v broskvovém sadu se stal vysněným domoven každého druhého filmového fanouška. Tak jako jsme na přelomu století milovali vilu z filmu Svůdná krása a každý druhý si to léto plánoval výlet do Toskánska, přesně stejný efekt měla i tahle polorozpadlá vila s "bohémským duchem", kde svou první lásku prožíval Elio. 

Vila je na prodej! Za neuvěřitelných 2,6 miliónů dolarů. Pokud to porovnáte s přehnanými cenami bytů na Letné, je to v podstatě "pakatel". 

Domov filmové rodiny Perlmanových objevil na svých toulkách po Itálii režisér filmu Luca Guadagnino. Okamžitě měl pocit, že ho musí nějakým způsobem využít. Buď jako svůj rodinný víkendový dům, nebo do některého ze svých filmů. 

Pro časopis Architectural Digest Luca prohlásil: "Znal jsem tuhle vilku hodně dlouho a snil jsem o ní. Dokonce jsem uvažoval, že bych ji koupil. Jakmile mi došlo, že si dům nemůžeme jako rodina dovolit, hlavně finančně, napadlo mě, že ho využiji ve svém budoucím filmu. Místo s aristokratickým nádechem, které zdědí profesor umění se svou ženou. Dům přesně zapadl do mého nového filmu a příběhu." 

My v redakci už teď sníme, jak si v knihovně prohlížíme obrázkové knihy, prolistováváme knihy s uměním (ano, italsky zatím neumíme), jak snídáme u stolku na zahradě čerstvé ovoce, šmírujeme svého spolubydlícího v kachlíkové koupelně, posloucháme poslední album Kylie ve walkmanovi (ano, Kylie vydala desku Golden i na magnetofonové pásce), jak se koupeme v kamenovém bazénku a na zmrzlinu a na diskotéku jezdíme do vedlejšího městečka na kole. 

Naše léto snů s filmem Dej mi své jméno bude stát za to!

EBC promo