ELLE & Amazing Places: průvodce po festivalových Karlových Varech

Za pár dní začíná karlovarské filmové šílenství. Já už patřím mezi festivalové veterány, letos se chystám svátek filmu navštívit už po 17. Poprvé mě sem vzala moje maminka, když mi bylo 11 a od té doby si ho nenechám ujít. Karlovy Vary mám díky tomu už dobře zmapované a to nejen od jednoho konce kolonády na druhý. Nechte se zlákat mými tipy a vyrazte si užít báječnou atmosféru celého festivalového města se mnou.

Kde bydlet?

Amazing Places

Grandhotel Pupp

Pro normálního smrtelníka je pobyt vGrandhotelu Pupp během festivalu nereálný. Ovšem vedlejší Parkhotel Pupp nabízí pokoje i nám ostatním, kteří (zatím) mezi filmové hvězdy nepatříme. Samozřejmě je nutné rezervovat dlouho dopředu, ale tento zážitek si nenechte ujít. Do Puppu si určitě zajeďte někdy během ostatních 51 týdnů v roce. Pak se budete moci ubytovat v apartmánech, kde před Vámi spala třeba Renné Zellwegger, John Travolta, Antonio Banderas. Dávno před nimi ale i Marie Terezie, Franz Kafka či Napoleon Bonaparte. Letos zrovna v Puppu dokončili rekonstrukci mnoha pokojů a také překrásného lobby baru.

Amazing Places

Quisisana Palace

Přímo naproti Puppu stojí nádherný hotelQuisisana Palace, kde během festivalu najdete právě Elle beauty lounge anebo pop-up restauraci pražského Sasazu. Překrásné rozlehlé pokoje bývají opět během festivalu plné, ale přijeďte si sem kdykoli jindy zažít luxusní servis a podle mě jedny z nejlepších hotelových snídaní v Česku.

amazing places

Hotel Prezident 

Přímo nad vřídlem stojí můj třetí tip na ubytování ve Varech a to Hotel Prezident. Příjemné pokoje s výhledem do parku doplňuje krásné intimní wellness a úžasný plavecký bazén s onyxovou stěnou. Milý personál je samozřejmostí, a proto se na pár dní na začátku festivalu stane právě hotel Prezident našim útočištěm. Náš pobyt můžete sledovat na Instagramu. 

Kde se najíst?

Vyhlášená restaurace Le Marché kousek od Puppu je jasnou volbou. Vyzkoušejte jejich degustační menu a užijte si na zahrádce trochu klidu v tom festivalovém koloběhu. Zaměřují se tu na středomořskou kuchyni s vlivem Francie, proto doporučuji v horkých dnech zvolit některou z jejich ryb, ty tu umí báječně.

Po ukrytých schodech vedle hotelu Quisisana se dostanete ke karlovarské pobočce pražské Bokovky. Během celého festivalu tu budou podávat naturální vína a jídla připravená na grilu. Můžete se tu stavit během dne na skleničku, nebo tu zakončete náročné festivalové dny a u vína proberte poslední zážitky z kina. Končívá se tu pozdě po půlnoci.

Když vás ale přepadne hlad a budete potřebovat něco rychlého, skočte si na skvělé francouzské palačinky do Dobrotky nebo kebab do hladového okna, to funguje vždy. Navíc letos před Thermalem bude vařit Ambiente a já jsem zvědavá, co místo tradičních halušek přichystají.

Kam na kávu?

Na malou snídani, ale především skvělou kávu si zajděte do Republica coffee. Během festivalu si většina návštěvníků dává kávu s sebou, ale doporučuji pohodlná křesla v patře, kde si můžete listovat v programu a vybírat filmy na další dny.

Po ulici kousek dál od Thermalu najdete další kavárnu Lékárna by City Roasters. Vzdušný prostor je skvělý místem na setkání se známými, které častěji potkáte ve Varech než v Praze.

EBC promo