Nejkrásnější místa světa, která znáte z filmů

Ať už hledáte film z krásného prostředí, kterým byste si zkrátili dlouhou chvíli, anebo naopak dáváte dohromady seznam vysněných míst, kam se podívat, až to jednoho dne zase bude možné, máme pro vás pár skvělých tipů.

Divočina

Napříč Amerikou: Divočina

Ve stejnojmenném filmu se Reese Witherspoon po smrti matky a nevydařeném manželství vydala vyčistit si hlavu, a to ve velkém. Rozhodla se absolvovat jednu z nejdelších a nejnáročnějších turistických cest na světě Pacific Crest Trail, která je dlouhá 1770 kilometrů a vede od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Jak vypadá road trip po Americe, víte z mnoha filmů (kdyby ne, zkuste třeba Thelmu a Louisu), ale jaké to je projít Ameriku pěšky?

cara
Island: Walter Mitty a jeho tajný život

Island: Walter Mitty a jeho tajný život

Tohle je rovnou celá cesta kolem světa. Díky neuvěřitelným dobrodružstvím Waltera Mittyho možná začnete toužit po méně obvyklých destinacích, než na které jste dosud byli zvyklí. „Je třeba říct, že spousta scén, a to včetně těch odehrávajících se v Himálajích či Afghánistánu, se ve skutečnosti natáčela na Islandu a v Grónsku,“ upřesňuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Film je perfektním způsobem, jak najít nové cíle pro své příští cesty.

cara
Namibie: Šílený Max: Zběsilá cesta

Namibie: Šílený Max: Zběsilá cesta

Zatímco předchozí snímek ze sci-fi série se natáčel hlavně v Austrálii, tento film s Tomem Hardym a Charlize Theron pochází z Namibie. Právě odtud jsou postapokalyptické scény, které v sobě ale mají neobvyklý půvab. „Možná se to nezdá, ale Namibie je velmi bezpečná země, kde uvidíte poušť s rudým pískem i žirafy na safari. Zároveň tu jsou i národní parky plné zeleně. Namibie je zkrátka země kontrastů,“ popisuje jihoafrickou zemi Řezníčková.

cara
Tokio: Ztraceno v překladu

Tokio: Ztraceno v překladu

Dnes už se film Sofie Coppoly se Scarlett Johansson a Billem Murrayem v hlavních rolích dá označit za kultovní. Skvěle zobrazuje, jak sami si můžete připadat v obrovském anonymním Tokiu, ale i jak se sžívání s místní kulturou dá užít. Perfektní příprava před výletem do Japonska.

cara
Jordánsko: Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Jordánsko: Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Vždycky vás zajímalo, kde se svět Indiana Jonese vlastně nachází? Odpověď zní: třeba v Jordánsku. Štáb si dokonce od jordánského krále během natáčení půjčoval koně, které se ve snímku doopravdy objevili. Navíc cestování do Jordánska je v posledních letech čím dál oblíbenější. Jde o exotiku, která je vzdálená pouhé čtyři hodiny letu z Česka a spojuje zdání biblické krajiny, benefity Mrtvého moře i poušť připomínající povrch Marsu. Proto se tady natáčel také Marťan s Mattem Damonem.

cara
Paříž: Půlnoc v Paříži

Paříž: Půlnoc v Paříži

„Film Woodyho Allena zobrazuje Paříž současnou i z 20. let, což je přesně ta romantická doba, kvůli níž se většina turistů do francouzské metropole vydává na oblíbené prodloužené víkendy. Než se otevřou hranice, je Půlnoc v Paříži ideálním způsobem, jak se do oblíbeného města alespoň na chvíli vypravit,“ říká Andrea Řezníčková z Invie. Tento výlet si zamilujete, zvlášť když ve starých pařížských uličkách potkáte Owena Wilsona, Rachel McAdams či Marion Cotillard. „Pokud byste pak chtěli spojit výlet do Paříže s poznáváním Francie, v rámci přípravy doporučuji ještě film Dobrý ročník s Russellem Crowem,“ dodává Řezníčková.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)