Co dělat, když se svět zastavil

1. Heslo HOME OFFICE

Možná patříte mezi ty, kterým zaměstnavatel povolil home office neboli „há ó“. Nezklamte jeho důvěru a pracujte na svých úkolech. Pravidelná rutina vám pomůže zvládnout nelehkou situaci, kterou právě teď všichni prožíváme. Nepropadejte panice a jeďte po zajetých kolejích, co nejvíc to jde.

2. Podporujte na všech frontách

Ačkoli právě teď není ideální doba na shopping a pochůzky po městě, nepřestávejte nakupovat. Podle Taste of Prague (@tasteofprague) je důležité podporovat své oblíbené restaurace, které v rámci přežití povětšinou začínají nabízet rozvážku po městě. Pomozte i svému oblíbenému butiku on-line nákupem vysněného kousku anebo aspoň objednáním dárkové poukázky. Jen tak budete mít jistotu, že „svoji“ kavárnu, restauraci nebo návrhářku najdete na trhu i v době po skončení pandemie a jejich byznys nezkrachuje.

3. Vzdělávejte se

Vynucené prázdniny představují moře času, který můžeme využít v náš prospěch. Vyzkoušejte třeba MasterClass (@masterclass), kde on-line lekce nabízejí ti nejlepší ve svém oboru. Ať už se jedná o Annu Wintour, Bobbi Brown, Samuela L. Jacksona nebo Annie Liebowitz. On-line se můžete učit i angličtinu nebo třeba marketing. 

4. Cvičte!

Že ve zdravém těle sídlí zdravý duch, ví snad každé malé dítě. Teď to platí dvojnásob. Mrkněte třeba na YouTube kanál učitelky jógy Zuzany Klingrové (@zuzana_klingrova) nebo si na Instagramu najděte lekci vašeho oblíbeného cvičitele. Většina z nich přesouvá svůj byznys do virtuálního světa, což je skvělá zpráva. Pohyb je důležitý, zvyšuje hladinu endorfinu, hormonu štěstí a dobré nálady.

5. Cestujte!

Udělejte si virtuální tour po Louvru (@museelouvre), Metropolitním muzeu v New Yorku (@metmuseum) nebo třeba nakoukněte do Bílého domu (@whitehouse). Některé instituce nabízejí vlastní virtuální prohlídku, k jiným postačí chytré nástroje od Google Maps.

 

Co dělat, když se svět zastavil
Info ikona

6. Meditujte

Kdy naposledy jste měli tolik volného času, že jste nevěděli, co s ním? Stáhněte si appky jako Calm (@calm) nebo HeadSpace (@headspace) a naučte se vnímat sílu přítomného okamžiku. Těšte se na benefity, jako je zklidnění a prohloubení dechu, uklidnění těkavé mysli. Při pravidelném opakování se naučíte ovládat svoje pocity a krotit krizové situace.

7. Netflix a spol.

Cože, vy jste ještě neviděli poslední sérii The Stranger Things nebo super cool Euphorii? Zalogujte se ještě dnes a doplňte si vzdělání. Na škodu nejsou ani klasické hity československé kinematografie, které teď budou na tuzemských kanálech k vidění.

8. Čtení je cool

Ať už máte čtečku nebo milujete klasické knihy, právě teď si můžete doplnit čtenářský deník o pěkných pár kousků. Stahujte, kupujte. Náš tip: Můj příběh od Michelle Obama, Vrány Petry Dvořákové nebo 12 Pravidel pro život od Jordana B. Petersona či Proč spíme od Matthewa Walkera.

9. Věnujte se své pleti

Dopřejte si make-upový detox a užijte si pleťové masky, které pleť vyživí a rozzáří. Zkuste i cukrový scrub na rty a najděte si na YouTube návod na masáž obličeje. Desetiminutovka denně dovede zázraky!  Do práce se pak vrátíte jako nový člověk!

10. Kupte si ELLE!

ELLE si právě teď můžete objednat až k vám domů, aniž byste platili poštovné. Stačí kliknout ZDE. A to se vyplatí! Uvnitř najdete spoustu báječných slevových kuponů na Shopping Fever i články o módě a kosmetice. A tentokrát jsme nezapomněli ani na orgasmus. Ale o tom více na straně 160. 

P. S. Právě teď se cena akcií mnoha firem (ne)hezky propadá. Možná je čas na malou investici. Přemýšlejte o tom! Více najdete na youtubovém kanále Petra Máry (@petrmara) ve videu Plán B.

 

cara

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA