Šéfredaktorka Thea Kučerová o nové vizi ELLE

Nová šéfredaktorka přijala pozvání do podcastu PÍÁRKO den poté, co její první číslo na téma trendy zamířilo na pulty novinových stánků. V podcastu představila nejen toto vydání, kterému vedle rozsáhlé trend předpovědi chtěla vdechnout i kvalitní lifestylovou publicistiku, představila i svou vizi jako takovou. ‚‚ELLE znamená ona. A pro mě ona je spousta věcí. Ona není jen holka, která má ráda módu, ona tvrdě pracuje, dobře řídí, jezdí pod stan, ale zároveň si chce dovolit luxus v podobě drahé kabelky a chce si na ni vydělat sama. Je to matka, je to jogínka, je to umělkyně, je to byznysmenka. Je to hrozně moc rolí, do kterých já i vy během života skáčeme. A připadá mi, že občas vymezování jen do jedné role není dnes už žádoucí. Jsme generace, která se pohybuje z hrany na hranu a chtěla bych, abychom to do magazínu dokázali promítnout,‘‘ vypráví Thea v podcastu. Zmiňuje to, že se chce vrátit zpět na samý začátek magazínu, i potřebu existence kvalitního mainstreamu v Čechách.

Prozrazuje, jaký je život čerstvé šéfredaktorky. ‚‚Nejde o revoluci, ale o evoluci,‘‘ vypráví o svém nástupu do magazínu. Popisuje změny v ekosystému ELLE, které se udály ještě před jejím příchodem a spočívaly ve spojení printové a digitální části, prozrazuje, jaké kvalitativní i kvantitativní cíle čekají na splnění. Thea přiblíží proces tvorby magazínu a složení týmu, poodhalí propojení jednotlivých týmů podílejících se na vzniku celého magazínu. Představuje, jak přistupuje k jednotlivým personám, jakožto příjemcům obsahu, a jak se obsah magazínu snaží přizpůsobovat jednotlivým generacím.

A zda je ELLE připravena na nový svět? To můžete sledovat v nadcházejících měsících. ‚‚Brave New World,‘‘ zní heslo nového čísla. ‚‚Myslím si, že už dost brzy budou tištěné magazíny luxusní produkt. Bude to něco, co si kupuješ jako knížku, jako něco, co si chceš nechat doma. A myslím, že je nevyhnutelné začít vytvářet nějaký vesmír kolem magazínů,‘‘ i proto Thea popisuje nejen fungování magazínu jako takového, ale nechává v podcastu nahlédnout i do fungování ELLE Beauty Lounge, vysvětlí nezbytnost existence festivalu ELLEphoria či budování komunity přátel malými eventy pro ELLE Friends.

 

Poslechněte si podcast, ve kterém byla Thea Kučerová hostem, a poznejte novou vizi ELLE.

Březnové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a v rámci ČR s poštovným zdarma na tomto odkaze.