Bridget Jones se vrací po čtvrté. Zoufalství a tloušťka se už nenosí

První klapka padne v květnu

Navzdory tomu, že premiéra prvního filmu proběhla před více než dvěma desetiletími, řadí se mezi současné top nejoblíbenější romantické komedie. Zatím poslední, třetí film o ztřeštěné reportérce a nepravidelné pisatelce svého deníku, byl uveden v roce 2016. Teď autorka série o Bridget Jones Helen Fielding potvrdila, že se připravuje čtvrtý film.V rozhovoru pro Radio Times řekla: „Ano, pracuji na tom a opravdu doufám, že to dopadne. Každý film, který vznikne, je zázrak – je opravdu těžké natočit filmy a aby byly dobré. Ale ráda bych to viděla na obrazovce.Natáčet se má začít v květnu v Londýně a i když výsledek velmi pravděpodobně neuvidíme dříve než za rok či dva, už teď se nemůžeme dočkat. Zvláště když Renée Zelweger, bez které by to prostě nebylo ono, potvrdila, že s ní mohou počítat i v tomto díle. Už si hledá v Londýně byt, kde bude během natáčení bydlet.

Body positivity: Proč je kladný vztah ke svému tělu tak důležitý?

elle.cz

One and only Bridget

S postavou Bridget to celé stojí i padá. Bridget, která kouří, pije, jí zmrzlinu polévkovou lžící, nevkusně se obléká a dělá špatná rozhodnutí, je přesně tou hrdinkou, se kterou se dokázaly tisíce žen ztotožnit a zamilovat si ji. Respektive – taková byla Bridget v prvních dvou filmech. Ale protože svět se mění a s ním i přístup k ženám a k zobrazování jejich stereotypů, změnila se i Bridget. Už v posledním filmu Bridget výrazně zeštíhlila a vyladila i svůj šatník. Klišé, že osamělá žena musí být oplácaná zoufalka v babičkovském spodním prádle, totiž mezitím tvůrci filmu vyhodnotili jako překonané a příliš sexistické. I přesto si třetí díl Bridget Jonesové dokázal udržet svou oblibu a vydělal svým tvůrcům miliony dolarů. Osm let od třetího deníku se tedy připravuje natáčení čtvrtého. I tady se ale budeme muset připravit na změny.

Proč je k nám kocovina tak krutá? Aneb jak opravdu působí na naše tělo

elle.cz

Co přinese Bridget čtvrtý díl?

Není jasné, jak moc se bude film držet své knižní předlohy s názvem Mad About The Boy. Ale pokud bude filmové zpracování knize věrné, čekají Bridget velké životní změny. Dítě už nemá jedno, ale dvě a je na ně sama. Její životní partner Mark totiž zemřel. Bridget, které je přes padesát, se tak vypořádává jak s životem single matky, tak s nástrahami, které moderní doba přináší a se kterými si ona neví rady. Třeba takové seznamovací aplikace jsou pro ni španělskou vesnicí. Pozná díky nim ale i s mladší muže... alespoň tedy v knize. A možná se vrátí i Daniel Cleaver. Ten sice údajně zahynul při pádu letadla… ale kde se vyskytuje slovo „údajně“, tam se objevuje i šance, že tomu tak úplně není.

Stále single? No a co. 7 argumentů, které všem okolo zavřou pusu

elle.cz

Doba se změnila, jiná je i Bridget

To ale nejsou jediné změny, kterým bude Bridget čelit. Už ve třetím díle Renée Zellweger odmítla kvůli roli rapidně přibrat, a tak jsme viděli znatelně štíhlejší Bridget Jones. A mění se i přístup k dalším životním situacím. S nástupem body positivity už není pár kilo navíc ničím, co by mělo působit jako komický prvek. Proto se Bridgetina oplácanost velmi pravděpodobně neobjeví ani ve čtvrtém pokračování. Hanba není ani žít single, naopak. Počet lidí, kteří nemají partnera (a nemají ho dobrovolně) ve světě neustále roste. A i zde se setkáme s tím, že žena, která je single, už dávno není považována za zoufalku, která se nutně potřebuje zadat. Mít partnera je skvělé, ale nevypovídá to nic o hodnotě ženy. Spousta věcí, které jsme viděli v prvním a druhém díle, bude tedy jinak. Co se, doufejme, nezmění, bude Bridgetin smysl pro legraci, trocha smůly, její cynismus a ironie a nespočet trapných situací, které nás dokáží pobavit.

Chci být single. Navždy. Je na tom něco špatně?

elle.cz

Zdroj: ELLE.com/uk, Glamourmagazine.co.uk