Krása se s uměním potkala pro dobrou věc

 

Když se ELLE spojila se společností SEPHORA, aby oslavila výročí dvaceti let jejího působení na lokálním trhu a vedle toho i blízká setkání krásy a umění, dala si za cíl vytvořit projekt, ve kterém se tyto dvě oblasti snoubí v doposud nepoznaném celku. Projekt The Unlimited Power of Art, který odstartoval více než před měsícem, se včerejšího večera uchýlil ke svému velkému finále. Tím pro něj byla aukce všech čtyř vytvořených děl, která umělci v rámci projektu vytvořili a posléze do aukce darovali. Laura Limbourg namalovala sofistikovanou volavku, zatímco Julie Stavianis Špačková popustila uzdu své fantazii a vydala se do jí dobře známého světa abstrakce. Martin Lukáč představil svého zeleného ninju a Marek Číhal ve své malbě vyobrazil svůdnou a nebezpečnou kočkovitou šelmu. Jak sami umělci říkají, limity v jejich odvětví zkrátka neexistují. A jejich malby jsou toho důkazem.

Všechna tato díla našla včerejšího večera svého kupce. Každý z nich tak přispěl na pomoc Dětskému krizovému centru, pro které byla vybrána úctyhodná částka ve výši 143 000 korun!

 

Prohlédněte si střípky z aukce děl projektu The Unlimited Power of Art:

 

Dražitelé se stali majiteli unikátních děl, která jsou zároveň záznamem dokonalého spojení světa make-upu a umění. Kdo může říct, že jeho malby byly kolorovány za pomoci líčidel? Jistě, tito dražitelé už ano. ‚‚Postarat se o jedno dítě v nesnázích pro nás znamená jen počáteční náklady v hodnotě dvaceti tisíc korun. Tak si jen spočítejme, kolika dětem jsme dnes mohli pomoci. Děkujeme všem dražitelům,‘‘ okomentovala výši vydražené částky ředitelka Dětského krizového centra Zora Dušková.

Včerejší aukcí provedla moderátorka a blízká spolupracovnice ELLE Zorka Hejdová nejen za účasti široké veřejnosti, ale i za přítomnosti týmu ELLE v čele s šéfredaktorkou Valentinou Nízkou a kreativní duší projektu Karolínou Wernerovou. Ve Swimu nechybělo ani zastoupení týmu společnosti SEPHORA a její ředitelky pro Českou republiku Afrodyty Baran, která mimochodem byla jedním ze čtyř úspěšných dražitelů.

 

Sephora

The Unlimited Power of Art

elle.cz