5 tipů na sebevzdělávací kurzy

Kurz dějin umění a architektury ve Winternitzově vile

V polovině září začínají kurzy dějin umění v útulném náručí Loosova obýváku. Přednášejícími jsou Mgr. Maria Černá Pivovarová, Ph.D, PhDr. Eliška Zlatohlávková, Ph.D, Mgr. Kristýna Jirátová, Ph.D a Adam Štěch. Přihlásit se můžete na 4 jednotlivé kurzy: dějiny umění do 19. století, dějiny umění 20. století, dějiny umění pro fajnšmekry a architektura 20. století. Každý kurz obsahuje 12-20 přednášek a přednášející se snaží předané informace zasadit do kontextu a propojit je s uměleckými novinkami. Účastnit se můžete i online v pohodlí vašeho domova.

Scholastika

Pokud jste umělecky orientovaní anebo se tímto směrem chcete vydat, pak je jasnou volbou Scholastika. Nabízí několik praktických i teoretických kurzů od kresby, přes fotografii až po grafický, interiérový či módní design. Kurzy probíhají semestrálně a po jejich úspěšném absolvování budete odměněni certifikátem. My bychom například vyzdvihli kurz udržitelné módy, kde se seznámíte s recyklováním a upcyclingem a zároveň si vyzkoušíte, jakými způsoby lze přetvořit donošený kousek oblečení a dát mu druhý dech.

Mohlo by se vám líbit

KAM S ELLE: jediný víkendový to do list, který potřebujete

Venku je krásně a víkend má celé dva dny pro to, abyste je využili naplno a naplnili objevováním i zaslouženým nicneděláním. Tak neseďte doma a vyrazte s ELLE ven. Představujeme vám jediný to do list, který o víkendu skutečně potřebujete. Co jíst, co pít, kam na výlet a kam na výstavu?
elle.cz

Kurz Romany Nemcové

Výživa je velkým tématem, které nás životem konstantě provází. Ovlivňuje naše zdraví, energii i náladu, a proto není od věci se do problematiky stravování ponořit o něco hlouběji. Romana Nemcová vás naučí princip zdravého stravování bez zbytečných diet, zjistíte, jak si sestavit jídelníček a vybudovat vřelý vztah k jídlu. Kurz je koncipován způsobem, jenž kopíruje akreditovaný kurz výživových poradců – vzdělanými poradci se tedy stanete sami sobě. Probíhá online s možností individuálních konzultací a přístup k němu po zakoupení budete mít navždy, stejně jako k podpůrné facebookové skupině.

Harvard

Ano, i vy se můžete pyšnit certifikátem z Harvardu. Tato škola, jež je považována za jednu nejlepších na světě, totiž nabízí online kurzy zadarmo. Témata kurzů jsou různorodá a poměrně specifická, najdete zde několik kurzů týkajících se businessu a leadershipu, ale i humanitních věd – v polovině října například startuje kurz, jenž se do hloubky věnuje komunistické Číně. Trvá 15 týdnů, obtížnost je označena jako úvodní a tempo si určujete vy sami. Kurzy mohou trvat několik týdnů, ale i jen několik dnů. A na výběr jich je více než dost. Pro kurz je samozřejmě nutná pokročilá znalost angličtiny, bez toho se bohužel neobejdete.

Ateliér ŠUM

Rodinný ateliér v prostoru bývalého kláštera nabízí rozmanité kurzy pro kreativní duše. Kurzy jsou keramického, šperkařského i grafického rázu, naleznete tam i fusing skla, kaligrafii, ruční knižní vazbu a vitráže. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročile a po dohodě lze kurzy i kombinovat. Vyučují zkušení výtvarníci s pedagogickou praxí, kteří dbají na individuální přístup. 

Mohlo by se vám líbit

ELLE Empowerment: Žít podle svých snů

„Pokud nevíte, kam směřujete, tak se dny organizují špatně. Ať už jsou to pracovní, nebo osobní cíle a sny, ženou nás v tom, co děláme. Pravidelně si je připomínejte, ať víte, jestli se blížíte, nebo musíte přeorganizovat své priority.“ Spoluzakladatelka platformy #Holkyzmarketingu a odbornice v oblasti organizace a produktivity s ELLE probrala zásadní milníky své kariéry, které definovaly její úspěch, a přidala spoustu užitečných tipů.
elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných