REKLAMA

#ARTNEWS: Martin Margiela vstupuje do uměleckého světa

REKLAMA

Samotářský designér, který z módního světa odešel v roce 2009, byl sám předmětem mnohých art projektů. V roce 2019 o něm byl dokonce natočen i dokument s názvem: “Martin Margiela: In His Own Words.” Vlastní umění však ještě nikdy veřejnosti neukázal. Letos od 15. dubna do 25. července to bude poprvé, kdy se exhibice “Martin Margiela” představí světu. Ačkoliv jednotlivá díla zůstávají záhadou, je jasné, že se návštěvníci budou moci těšit na sochy, fotografie a instalace, které vnikaly v rozměrném prostoru o rozloze 24 000 metrů čtverečních, jež navrhl holandský architekt Rem Koolhaas’ z OMA agency. Margiela sám vytvořil i scénografii pro celou výstavu.

Výstava, která transformuje vaše nitro

“Martin Margiela nás nutí dívat se na věci z jiného, svěžího úhlu. Jde proti proudu. Pěstuje v sobě posedlost pro diskrétní lidi, opuštěné předměty a zapomenutá místa a dává jim novou důstojnost. Výstava, která bude již brzy představena v rámci nadace Lafayette Anticipations bude koncipována jako jednotné umělecké dílo, které bylo inspirováno designérovou posedlostí transformace,” uvádí oficiální prohlášení nadace. Ačkoliv budou jednotlivá díla odtajněna až v okamžiku výstavy samotné, již v průběhu ledna Lafayette Anticipations slibuje vizuální teaser.

 

Margiela Fashion show
Info ikona

 

Celá akce je součástí obnovy sousedství Marais v Paříži, kde sídlí jeden z nejprestižnějších nákupních domů na světě Galeries Lafayette. Ten byl zavřený většinu roku, kvůli epidemii koronaviru a jeho generální ředitel Nicolas Houzé předpokládá ztráty kolem miliardy eur.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA