REKLAMA

Filmový festival ve Varech a ELLE Beauty Lounge se odkládá

REKLAMA

S ohledem na přetrvávající opatření vlády v souvislosti s koronavirovou krizí a kvůli jejím mezinárodním dopadům a celosvětově komplikované situaci se pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech rozhodli po dlouhé debatě 55. ročník MFF Karlovy Vary neuskutečnit. Ten nakonec proběhne ve dnech 2.–10. července 2021. 

Situaci od počátku sledovali a byli připraveni uspořádat letošní ročník festivalu i s vědomím, že při nutném respektování všech závazných nařízení vlády a mezinárodních opatření nebude možné, aby se konal v takové podobě a kvalitě, na jaké jsou diváci, hosté i partneři zvyklí, tedy s mezinárodní soutěží, prezentací zahraničních tvůrců a všemi doprovodnými akcemi. Jedním ze záměrů, které pořadatelé zvažovali, bylo vytvořit letošní festival v náhradním termínu.

Nakonec ale Jiří Bartoška spolu s celým týmem došli k závěru, že konání letošního ročníku v jiném termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit. 

KVIFF
Info ikona

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí u nás a jako organizátoři jsme nakonec dospěli k názoru, že hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné,“ uvádí prezident MFF Jiří Bartoška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA