ELLE Movie List: ty nejlepší filmové a seriálové novinky na květen

Všichni moji cizinci

Jedné noci se v současném Londýně Adam náhodně setká se svým tajemným sousedem Harrym, což naruší rytmus jeho každodenního života. Jak se mezi nimi vyvíjí vztah, probudí to v Adamovi vzpomínky, které dávno vytěsnil. Je vržen zpět do svého dětství, na předměstí kde vyrůstal, a do domu, kde se zdá, že jeho rodiče stále ještě žijí, stejně jako v den, kdy před 30 lety zemřeli. Poutavý příběh o lásce, rodině a stínech minulosti vás dostane.

Premiéra: 1. května 2024
Kde: Disney+

 

Maturitní ples

Jess a Hannah jsou nejlepší kamarádky. Ve třinácti si daly slib, že prožijí úžasný maturitní ples a na svou přísahu nikdy nezapomněly. Do vysněné události zbývá pouhých 24 hodin, když se vše začne hroutit. Obě se rozejdou s partnery, kteří jim měli na plese dělat doprovod. Jess a Hannah mají jen jedinou noc na to, aby si našly nový doprovod a splnily si svůj středoškolský sen o tom nejlepším večírku svého života.

Premiéra: 3. května 2024
Kde: Disney+

 

Zóna zájmu

Tenhle mrazivý snímek z Osvětimi, inspirovaný stejnojmenným románem Martina Amise, sleduje každodenní rodinný život německých manželů Hedwigy a Rudolfa Hössových. Na tom by nebylo na první pohled nic podivuhodného, kdyby Rudolf Höss nebyl velitelem vyhlazovacího tábora v Osvětimi a jejich vila s bazénem, zahradou plnou života a radostného křiku jejich pěti dětí nesousedila s prostorem, kde hlava rodiny nechávala každodenně vyvražďovat tisíce nevinných lidí. Snímek, který získal Oscara za nejlepší mezinárodní film a vyhrál také hlavní cenu filmového festivalu v Cannes, postihl mimochodem podivný osud. Autor jeho knižní předlohy zemřel 19. května 2023 v den premiéry filmu v Cannes a film tedy nikdy neviděl.

Kdy: 7. května 2024
Kde: KVIFF.tv

 

Bodkin

Sedmidílný seriál vypráví o trojici nesourodých podcasterů, kteří se vydají do zapadlého irského městečka pátrat, proč tady před časem za podivných okolností zmizelo několik lidí. Jakmile ovšem začnou rozplétat nitky případu a odhalovat první střípky staré záhady, začnou se dít věci, které opravdu nikdo nečekal. Možná, že tato záhada vůbec není minulostí…

Premiéra: 9. května 2024
Kde: Netflix

 

Jedna noc

Český scénárista a režisér David Laňka se po tragikomedii na téma autismu Spolu pustil do dalšího ožehavého tématu, a tím jsou sexuální livechaty. Jeho film Jedna noc vypráví příběh lásky bývalého úspěšného muzikanta Adama a jeho ženy Elišky. Adam si s sebou nese škraloup z minulosti, potácí se v dluzích, nebaví ho práce a ještě do toho má tak trochu problém s alkoholem i sám se sebou. Toto všechno s ním Eliška už dokázala překonat a navzdory všemu špatnému jsou pořád spolu. Jenže pak se jedné noci stane něco, co bude nejtěžší zkouškou jejich společného života. Kam až jsou schopni zajít?

Premiéra: 9. května 2024
Kde: v kinech

 

Pán času

V nové řadě seriálu Pán času cestují Doktor a Ruby Sunday napříč časem a prostorem a zažívají dobrodružství na nejrůznějších místech od regentské Anglie až po válkou zmítané světy budoucnosti. Během svých dobrodružství v TARDIS, stroji času ve tvaru policejní budky, potkávají neuvěřitelné přátele i nebezpečné nepřátele, jako například děsivé strašidlo nebo Doktorova dosud nejmocnějšího nepřítele.

Premiéra: 11. května 2024
Kde: Disney+

 

Bridgertonovi

Seriál natočený na motivy knižní série spisovatelky Julie Quinn vypráví příběh několika sourozenců ze zámožné rodiny, kteří se snaží najít lásku a porozumění. První čtyři díly třetí řady na Netflix dorazí 16. května, druhé čtyři pak 13. června. Honosné dobové drama plné skandálů si diváky získalo už v roce 2020. První dvě řady byly plné velkých emocí, dramat a vášní a dá se čekat, že ve stejném duchu bude pokračovat i třetí série. Pozornost se tentokát zaměřuje na Penelope Featherington a Colina Bridgertona, mezi kterými po dlouhé době opět rozhoří nečekané emoce.

Premiéra: 16. května 2024
Kde: Netflix

 

Děti těch druhých

Francouzce Rachel je čtyřicet, je bezdětná a bez závazků. Užívá si svůj život naplno, má ráda svou práci ve škole, své studenty, hraje na kytaru a dokonce skvěle vychází i se svým expřítelem. Pak ale potká Aliho, do kterého se bezhlavě zamiluje. Ali má čtyřletou dceru Leilu a oproti všem očekáváním, jak to „macechy“ s dětmi druhých partnerů mají, Rachel si k malé Leile vytvoří neobyčejně silné pouto. Tráví s ní veškerý volný čas, stará se o ní a miluje ji, jako by byla její vlastní dítě. I po tom nakonec Rachel zatouží. Láska k dětem těch druhých ale nebývá vůbec jednoduchá…

Premiéra: 30. května 2024
Kde: v kinech

Zdroj: Uvedené streamovací platformy, ČSFD, Kinobox.cz