Ivan Trojan, Aňa Geislerová a další čtou Havla v karanténě

Knihovna Václava Havla nabízí čtenářům nový videopořad s názvem „Číst Havla v karanténě“, který prostřednictvím známých osobností přibližuje dílo československého a českého prezidenta. Herci Ivan Trojan, Martin Myšička, Aňa Geislerová a řada dalších představí v sérii krátkých videoklipů ikonické i méně známé texty Václava Havla. 

„Chceme Václava Havla ukázat nejen jako politika, ale také jako důležitého českého spisovatele, dramatika, esejistu a filozofa. Zároveň bychom tak rádi nabourali stereotypní představu o tom, že jeho dílo je pro mladé čtenáře příliš složité,“ uvedl ředitel knihovny Michael Žantovský. 

Jednotlivé statě mimo jiné pojednávají o historii Československa 2. poloviny 20. století, boji za svobodu, demokracii a lidská práva. „Poselství Václava Havla o nezastupitelném smyslu odpovědnosti každého z nás nám v současné nelehké situaci připadá ještě aktuálnější než kdy jindy,“ dodal Žantovský. 

Pořad „Číst Havla v karanténě“ je možné sledovat na webových stránkách nebo Facebooku Knihovny Václava Havla. 

Knihovna Václava Havla
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)