ELLE MOVIE LIST: TY NEJLEPŠÍ ÚNOROVÉ FILMOVÉ NOVINKY

YOU

Joe začíná znovu v Londýně a přísahá, že pohřbí minulost a bude svým nejlepším já. Ale na kamenité cestě k vykoupení se začíná prosazovat nová posedlost... Když se totiž do cesty manažera knihkupectví zaplete začínající spisovatelka, pomocí internetu a sociálních médií jako svých nástrojů ke shromažďování těch nejintimnějších detailů a přibližování se k ní se okouzlující a nešikovná zamilovanost rychle stane posedlostí. Znovu. Po třech sériích způsobí démonický Joe Goldberg zmatek v Londýně, kde se vydává za univerzitního profesora a hledá svou další oběť. Prvních pět z deseti nových epizod má premiéru v únoru, přičemž poslední díl vyjde 9. března. A to s novými členy obsazení včetně Charlotte Ritchie, Lukase Gage a Tilly Keeper.

Kdy: od 9. února

Kde: Netflix


Your Place or Mine

Debbie, kterou ztvárnila Reese Witherspoon, a Peter, kterého si zahrál Ashton Kutcher, jsou nejlepšími přáteli a naprostými protiklady. Zatímco ona touží po klidné každodenní rutině se svým synem v Los Angeles, on touží po změně svého dosavadního života v New Yorku. Když si ti dva na týden vymění svá města a domovy, zjistí, že to, co si myslí, že chtějí, nemusí být to, co skutečně potřebují. A co víc, nahlédnou jeden druhému do života a pootevřou dveře lásce...

Kdy: od 10. února

Kde: Netflix


The Law According to Lidia Poët

Přenesme se do italského Turína doby 19. století. Doby, ve které ženy stále nemohly vykonávat zaměstnání, která chtěly. Rozhodnutí turínského odvolacího soudu prohlašuje přijetí Lidie Poët do advokátní komory za nezákonné, a brání jí tak vykonávat advokacii jen proto, že je žena. Bez peněz, ale plná hrdosti si Lidia zajistí práci v advokátní kanceláři svého bratra Enrica, zatímco připravuje odvolání ke zrušení soudního rozhodnutí. V přístupu, který předběhl dobu, Lidia pomáhá podezřelým z trestných činů hledáním pravdy. Lidiin švagr Jacopo, tajemný novinář, jí předá informace a zavede ji do skrytých světů, které se skrývají pod okázalým Turínem. Seriál je lehkým procedurálním dramatem, které reinterpretuje skutečný příběh Lidie Poët, první italské právničky.

Kdy: od 15. února

Kde: Netflix

True Spirit

Když se Jessica Watson rozhodne stát nejmladším člověkem, který se sám, nepřetržitě a bez pomoci plaví napříč celým světem, musí překonat svůj největší strach. Mnozí očekávají, že selže. S podporou svého trenéra a mentora Bena Bryanta a svých rodičů je však dívka odhodlaná dosáhnout toho, co bylo považováno za nemožné, a proplout některými z nejnáročnějších úseků oceánu v průběhu 210 dnů. Snímek natočený dle skutečného příběhu o vytrvalosti a lidském úspěchu ukazuje, že jsme tak velcí, jak velké sny se odvážíme žít...

Kdy: od 3. února

Kde: Netflix


Empire of Light

Drama o síle lidského spojení v turbulentních časech odehrávající se v anglickém přímořském městečku na počátku osmdesátých let? Dopřejte si snímek s brilantní Olivií Colman v hlavní roli. Hilary, kterou si Olivia zahrála, je manažerkou kina, která se potýká se svým duševním zdravím, a Stephen je nový zaměstnanec, který touží uniknout z provinčního města, kde čelí každodenní nepřízni osudu. Společně nacházejí pocit sounáležitosti a zažívají léčivou sílu hudby, filmu a pocitu, že někam zapadají. Filmu se již podařilo získat nominaci na Oscara za kameru.

Kdy: od 7. února

Kde: HBO Max

Zdroj: Vanity Fair, What's on Netflix, Rotten Tomatoes, ČSFD, IMDb, Vulture