Kam na Valentýna? Za kulturou!

V ELLE jsme dali hlavy dohromady a vybrali pro vás ten nejlepší kulturní program na večer zahalený láskou. Vyberou si jak milovnice radostných komedií, tak obdivovatelky vážnějších dramat nebo klasické hudby. Jedno však zůstává stejné v případě všech žánrů: hezky se oblečte, obujte podpatky a vytáhněte tu nejelegantnější rtěnku a parfém, které schováváte na speciální příležitosti.

mz

Film Malé ženy

Oblíbená režisérka Greta Gerwig vychází z klasického díla Louisy May Alcottové, které znáte minimálně z epizody z Přátel. V ní Joe román pro jistotu uklízí do mrazáku, protože se bojí dojemného konce děje. I když také nemáte podobné situace v lásce, můžeme vám zaručit, že z kina jen tak neodejdete. A to díky malebným kostýmům, historické době, ale především excelentním hereckým výkonům, kterým vévodí Saoirse Ronan, Emma Watson nebo Florence Pugh a Timothée Chalamet.

cara
50

Muzikál 50 odstínů!

Odkdy se musí chodit do divadla jen na krutá dramata inspirovaná Shakespearem? Pokud máte náladu na něco lehčího, udělejte si legraci z bestselleru 50 odstínů šedi, který si na paškál bere i Divadlo Radka Brzobohatého. Jeho tvůrci se inspirovali u těch nejpovolanějších – na Broadwayi. Živá hudba, humor a únik z každodenního nudného života zaručen.

cara
bb

Balet Timeless

Inscenaci s „nadčasovým“ názvem Timeless tvoří tři choreografie, jejichž společným jmenovatelem je úcta k dokonalé taneční formě, kráse a čistotě linií a rovněž zážitek ze současného strhujícího tanečního divadla. To můžeme potvrdit společně s návštěvou budovy Státní opery, která je po rekonstrukci ještě krásnější!

cara
mch

Koncert Milky chance

Písničku Stolen Dance máme pravděpodobně všichni přidanou v playlistu, ale co je ještě daleko lepší, je koncert tohoto německého hudebního dua. Dobrá zpráva pro vás: 1. března budou v Praze. Není to sice v den svátku všech zamilovaných, ale minimálně inspirace na láskyplný dárek to určitě je, ne?

cara
vv

Výstava: Michaël Borremans, The Duck

Pro náročnější máme tip i na výstavu v Galerii Rudolfinum. The Duck představuje třicet děl napříč tvorbou belgického umělce Michaëla Borremanse, který si vydobyl výrazné postavení na mezinárodní scéně především svým inovativním přístupem k malbě. Portréty v klasické formě nečekejte, osoby na nich jsou totiž zobrazené ležící na zemi, což si může každý vyložit po svém. Mrtvý nebo spící? Galerii Rudolfinum umělec propůjčil i své tři nejnovější obrazy, které vytvořil na podzim. Exkluzivně pro nás.