Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na výstavu:

Výstava závěrečných prací diplomantů a diplomantek Akademie výtvarných umění v Praze opět představuje tvorbu nejmladší generace výtvarných umělců a umělkyň, architektek a architektů, restaurátorů a restaurátorek. Výstavu třiceti šesti diplomujících kurátorovali Nela Klajbanová a Vojtěch Märc, proběhne v prostorách hlavní budovy AVU a v Moderní galerii AVU. Představí práce absolventů a absolventek z ateliérů architektura, grafika, intermédia, kresba, malba, nová média, restaurování malby a restaurování sochy.

Kde: Hlavní budova AVU, U Akademie 4, Praha 7 a Moderní galerie Výstaviště 188, Praha 7

Kdy: 16.–25. 6. 2023, vždy 14:00-19:00

AVU

 

Kam na festival:

Kdo o víkendu zůstává v Praze, ten ví, že má zamířit na hudební festival METRONOME. Do Prahy zavítají velká jména světového hudebního průmyslu, představí se Jamiroquai, Moderat, M83, Aurora a další. Za návštěvu stojí například PLOOM Xperience zóna, kde si mimo jiné můžete dát jedinečný drink připravený na míru od barmanů z oblíbeného pražského baru Café Bar Pilotů a odpočinout si v chill zóně. V rámci METRONOME Fair zóny a OPERO FORUM si zas můžete poslechnout inspirativní talks od známých českých speakerů.

Kde: Výstaviště Holešovice, Praha 7

Kdy: 22. - 24. června

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kam na brunch:

Potřebujete po festivalu dopolední vzpruhu? Pak zamiřte naHangover brunch, který navazuje na pražský Metronome festival. Poslední červnová neděle v hotelu Mama Shelter nabídne vše co jen sníte a vypijete s hangover drinkem k tomu. To vše za doprovodu DJs, aby toho kulturního zážitku nebylo po festivalovém víkendu málo.

Kde: Veletržní 1502/20, Praha 7

Kdy: Neděle 12:00-15:00

Kam na večeři:

Zajděte si třeba tam, kam teď prý chtějí chodit všichni. Na místě prvorepublikového kina Alma, kam se ještě v šedesátých letech chodilo na Felliniho nebo trezorové filmy, se usídlil podnik, který ve dne nabídne kávu a pečivo a večer vynikající jídlo, vyladěný koktejl či naturální víno. Restaurace s koktejlovým barem a otevřenou kuchyní pod taktovkou Petra Židka a Michala Daňka poskytne zkrátka takový full service v centru města, kterému lze jen těžko odolat.

Kde: V Jirchářích 8, Praha 1

Kdy: pondělí až sobota 8:00-18:00 kavárna, 17:30-23:00 restaurace

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kam do divadla:

Zůstaňte doma, divadlo přijde za vámi! Online platforma Dramox totiž nabízí možnost zhlédnout ta nejlepší představení v pohodlí domova, což poskytuje skvělou variantu pro introverty a ty z nás, kdo měli společnosti v týdnu dost. Pohodlně se usaďte, dress code netřeba! A vyberte si třeba jednu ze sedmi inscenací věčně vyprodaného Dejvického divadla. K vidění je například Zimní pohádka, ve které se můžete vydat s Lenkou Krobotovou, Davidem Novotným, Miroslavem Krobotem a dalšími hvězdami do bizarní pohádky na Sicílii a do Čech. Nebo hra Kakadu v režii Jiřího Havelky, kde září Simona Babčáková v roli Wendy, která s citlivostí nahlíží do uzavřeného světa autistů. Fanoušci Ivana Trojana zase určitě rádi zavzpomínají na jeho ztvárnění sovětského geniálního vědce Teremina...

Kde: doma

Kdy: kdykoliv

Zimní pohádka

Staycation: Insiderův průvodce Prahou

elle.cz

Zdroj: Autorský článek