Ladies & gents, hats on: vychutnejte si filmy s klobouky v hlavní roli

Mnoho rolí klobouku

Módní doplněk, vyjádření stavu, příslušnosti ke společenské vrstvě, povinná výbava při určitých společenských událostech, prostředek sebevyjádření. Napadají vás ještě nějaké další úlohy, které může klobouk v lidském životě (a šatníku) plnit? Ano, například ve filmu mají klobouky často symbolický význam a mohou hrát důležitou roli ve vykreslování charakterů postav a ztvárňování témat. Například v muzikálu Singing in the rain z roku 1952 jsou klobouky klíčovým prvkem, který pomáhá definovat éru a styl filmu. Hlavní postavy často nosí klobouky jako součást své identity a klobouky jsou často spojovány s určitými emocemi a atmosférou, která přispívá k celkovému dojmu filmu.

Mohlo by se vám líbit

Kouzlo jménem klobouk

Pamatujete si úžasný výtvor, který zdobil hlavu Terezy Maxové na svatbě prince Harryho? Vyzpovídali jsme jeho tvůrce, britskou legendu Stephena Jonese.
elle.cz

Bez nich to nejde

Film Bonnie a Clyde z roku 1967, který sleduje příběh slavného zločineckého páru Bonnie Parkerové a Clyda Barrowa, by se bez klobouků také neobešel. V tomto filmu jsou klobouky nošené postavami nejen módním doplňkem, ale i symbolem jejich vzpoury proti společenským normám a autoritám. Takových filmů je ale mnohem víc.

ELLE pro vás ve spolupráci s KVIFF.tv připravila kolekci filmů, ve které se ke slovu dostávají právě klobouky. Takže hats on, ladies & gentlemen a vychutnejte si filmové klenoty s klobouky v menších i ve větších rolích. Tady jsou!

Klobouky ve filmu: