Ladies & gents, hats on: vychutnejte si filmy s klobouky v hlavní roli

Mnoho rolí klobouku

Módní doplněk, vyjádření stavu, příslušnosti ke společenské vrstvě, povinná výbava při určitých společenských událostech, prostředek sebevyjádření. Napadají vás ještě nějaké další úlohy, které může klobouk v lidském životě (a šatníku) plnit? Ano, například ve filmu mají klobouky často symbolický význam a mohou hrát důležitou roli ve vykreslování charakterů postav a ztvárňování témat. Například v muzikálu Singing in the rain z roku 1952 jsou klobouky klíčovým prvkem, který pomáhá definovat éru a styl filmu. Hlavní postavy často nosí klobouky jako součást své identity a klobouky jsou často spojovány s určitými emocemi a atmosférou, která přispívá k celkovému dojmu filmu.

Kouzlo jménem klobouk

elle.cz

Bez nich to nejde

Film Bonnie a Clyde z roku 1967, který sleduje příběh slavného zločineckého páru Bonnie Parkerové a Clyda Barrowa, by se bez klobouků také neobešel. V tomto filmu jsou klobouky nošené postavami nejen módním doplňkem, ale i symbolem jejich vzpoury proti společenským normám a autoritám. Takových filmů je ale mnohem víc.

ELLE pro vás ve spolupráci s KVIFF.tv připravila kolekci filmů, ve které se ke slovu dostávají právě klobouky. Takže hats on, ladies & gentlemen a vychutnejte si filmové klenoty s klobouky v menších i ve větších rolích. Tady jsou!

Klobouky ve filmu: