TikTok radí, co číst: knihy, které si musíte letos na podzim pořídit

Knihy, které si letos na podzim přečtete, najdete na TikToku

V životě každého pravidelného i příležitostného čtenáře určitě nastala chvíle, kdy si řekl, že by bylo skvělé stát se součástí nějakého knižního klubu a probírat společně knihy u krbu nad šálkem dobrého čaje. Nebo tato scéna patří jen do britských filmů? Ať je to tak či onak, taková knižní komunita je teď ještě blíž, než si myslíte, a to nikde jinde než na TikToku. Potřebujete doporučení na knihu? Dobrou recenzi? Nebo jen něčí názor, který vás přiměje si knihu přečíst? Na #BookToku (zkrácenina pro Book Tik Tok, pozn. red.) najdete vše, oč srdce oddaného i nárazového knihomola žádá. Jaké knihy jsou tedy podle této sociální sítě teď nejvíce populární a měli byste se do nich tento podzim bez váhání pustit?

Colleen Hoover – Verity / Pravda, nebo lež

Autorka, která je nám všem důvěrně známá, a to zejména svým bestsellerem It Ends with Us, má na kontě další čtivou záležitost. Její knihy rozhodně spadají do žánrů romance a young adult a jedná se perfektní odpočinkovou četbu, při které na chvíli zapomenete na reálný svět kolem sebe. Verity ale není typickou romantickou knihou, jedná se o thriller. Příběh popisuje kapitolu života mladé spisovatelky, která kvůli finanční tísni vezme pracovní nabídku, kterou by nebýt své situace odmítla. Od té chvíle však věci nabírají rychle na obrátkách a její život se převrátí doslova naruby.

Adam Silvera – They Both Die at the End / Oba na konci zemřou

Telefonát, který oznamuje, že vám zbývá posledních 24 hodin života? To nechcete. Ale zápletku dystopického románu Adama Silvera ano. Protagonisty knihy spojí právě onen telefonát a oni se tak rozhodnout strávit svých posledních 24 hodin právě spolu. Co vše se za tento krátký časový úsek může tát, to odhalíte právě na stránkách knihy, kterou si TikTok tolik oblíbil.

Tipy na knihy z TikToku: Které si musíte letos na podzim pořídit?

elle.cz

Jenkins Reid – The Seven Husbands of Evelyn Hugo / Sedm manželů Evelyn Hugo

Tato kultovní historická fikce je už naprostou BookTok klasikou. Kniha sleduje novinářku Monique Grant, která byla vybrána pro sepsání životopisu hollywoodské divy Evelyn Hugo a brzy poznává jejich společné propojení. Pokud vás čtení nebaví, můžete se brzy těšit filmové zpracování, které bylo oznámeno Netflixem již v roce 2022. 

Mona Awad – Bunny

Horor a satira se perfektně protínají celou knihou, což vás bude zaručeně nesmírně bavit. Příběh sleduje protagonistku, outsiderku Samanthu, která opovrhuje takzvanými „bunnies“ – bohatými holkami, které společně navštěvují stejnou univerzitu. Jednoho dne se ale Samantha dostane mezi tu skupinu, které součástí být vlastně ani nechtěla. Kniha zábavným a děsivým způsobem sleduje nástrahy ženského přátelství, které nemusí být tím, čím se na první pohled zdá.

ELLE Bookclub: Knihy pro děti, kterými budete chtít obdarovat i sebe

elle.cz

Zdroj: Tik Tok