Zahajujeme sezónu letních kin! Která letos nesmíte vynechat?

 

Vydejte se po stopách klasické kinematografie, ale i filmových novinek, kterými vás provedou tato jedinečná letní kina v Praze, Brně a Olomouci. V těchto kinech je romantický zážitek v ceně, přidejte osvěžující drink a nezapomenutelný večer je na světě! Které čerstvé filmové snímky si nesmíte nechat uniknout vám napovíme v naší galerii.

 

Letní kino Evergreen na střeše DOXu

„Dvanáct románů, které stojí za to číst. Dvanáct filmů, které stojí za to vidět.” Je lepší kniha nebo film? Na odpovědi se nejspíš všichni shodneme, kniha je téměř vždy lepší než film. Nicméně některé filmové adaptace románů se povedly tak, že jistě přesvědčily i ty nejzarytější literární nerdy. DOX naplánoval až do konce září filmové léto ve znamení kultovních filmů, které byly natočeny právě podle knižní předlohy. Přijďte si dohnat povinnou četbu skrz filmové plátno na střeše DOXu. Promítá se každou středu, v případě špatného počasí se promítání přesune do sálu DOX+.

Mohlo by se vám líbit

Tyhle kultovní filmy musíte vidět

... a to hned několikrát. Bez nich by váš život byl o něco ochuzen.
elle.cz

Letní kino Kinská

Také milujete rozsáhlou Kinského zahradu, která se táhne až k Petřínu? Tato pražská přírodní oáza v sobě skrývá Letohrádek Kinských neboli Musaion, ve kterém sídlí Národopisné muzeum a od loňska také Letní kino Kinská. Hrají se především perly české a slovenské kinematografie, ale také produkce studentů z FAMU a chystají se také koncerty+film. Přijďte si vychutnat kinematografický zážitek v těsné blízkosti krásné pozdně klasicistní vily a objevte Zahradu Kinských trochu jinak.

 

Autokino Strahov

Zažijte unikátní atmosféru ve stylu amerických drive-in kin na vlastní kůži. Kde? Na pražském Strahově. Pokud nemáte auto nevadí, protože k dispozici jsou i gauče a postele, ze kterých můžete filmy na tomto jedinečném místě také sledovat. Stříbrné plátno je zde sestaveno z šesti lodních kontejnerů, čeká vás tedy doslova obří podívaná. Ze Strahova je také nejlepší výhled na západ slunce. Co víc si přát od dokonalého letního večera?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Letní kino Olomouc aneb Letňák

Říkal někdo, že letní kino musí být jen kino? V Olomouci se rozhodli jít proti proudu a klasické letní kino povznést na kulturní prostor. V Letňáku si užijete nejen filmovou pohodu, ale také skvělé drinky, zajdete na výstavu nebo třeba do divadla. Na stříbrném plátně ve velkém amfiteátru letního kina se můžete po setmění těšit na klasiky české kinematografie, ale také filmové novinky a to každé úterý a čtvrtek. Pokud jste místní, tak zajisté oceníte možnost přijít si vypěstovat na komunitní zahradu vlastní zeleninu nebo bylinky. Neformální skupina zvaná Kolektiv totiž oživila nevyužívaný prostor u olomouckých hradeb a dala mu druhou šanci právě v podobě komunitní zahrady. 

 

Letní kino Nová Zbrojovka

Brněnské kino Art se letos poprvé vydává do areálu legendární Zbrojovky, kde vzniká kulturní projekt Nová Zbrojovka. Během července a srpna se zde budou denně promítat klasiky, ale i novinky a filmové premiéry. Občerstvení zajišťuje kavárna Industra a bistro re.SET. Filmový zážitek můžete propojit i se sportovním a před promítáním navštívit jedno z tamních sportovišť.

Horké filmové novinky léta 2021:
Mohlo by se vám líbit

Romatické filmové novinky i klasiky, máme pro vás tipy na oboje!

Je libo romantika na filmovém plátně? Přinášíme vám 20 tipů na zamilované novinky, ale i perličky kinematografie. S naším výběrem už vás rozhodovací paralýza jen tak nezaskočí. Užijte si smyslný únor v té nejlepší filmové společnosti!
elle.cz