Znáte je? Tyhle ženy mění hudební průmysl!

 

Do hlavního proudu přináší široký rozměr emocí, sugestivních melodií a nových trendů. Nebojí se zvukové modelace, pracují s pěveckými rozsahy a texty píšou na tělo současnosti. Nebýt jich, pop-music by nebyla zdaleka tak pestrá. Možná je znáte, přestože stojí v pozadí. Tohle jsou ty nejdůležitější producentky, bez nichž by nebylo hudby takové, jakou ji známe, posloucháme a obdivujeme.  

Jako fénix: Adele dokončila transformaci, kdy ale přijde nové album?

elle.cz

Ester Dean  

V západním Hollywoodu se jí přezdívá The Song Factory. Produkčně stojí za kompletní pátou studiovou deskou Rihanny s názvem Loud. Díky němu se Rihanna vypálila do paměti širokého publika a překonala svůj vlastní stín zpěvačky s barbadoským původem. Ester pomohla i Nicki Minaj, když pro ni připravila hit Super Bass, který odstartoval vlnu takzvaného zmrzlinového R&B. Příběh ze začátku její kariéry připomíná povědomou známou pohádku o americkém snu. Z Oklahomy se jednoho dne záhy po svých dvacátých narozeninách údajně s osmnácti dolary v kapse vydala do Atlanty, kde si ji všiml producent Tricky Stewart, kterému se sice nelíbilo, jak zpívala (její hlas považoval za zaměnitelný), ale jaké písně psala, a tak ji ihned doporučil do několika nahrávacích společností, kde měla Ester šanci dorůst do rozměrů producentské superstar, jakou je dnes.  

 

 

WondaGurl 

Vlastním jménem Ebony Naomi Oshunrinde je ženou, která dokázala zkrotit velká jména rappu. Do jejího portfolia patří ikony jako Jay-Z, Drake i Tarvis Scott. V patnácti letech se přihlásila do soutěže Battle of The Beat Makers 2011 a 2012 v Torontu, tehdy byl po oba roky v porotě kanadský hudební producent Boi-1, který si mladou Ebony ihned oblíbil a dlouhá léta byla jeho svěřenkyní. Ten ji seznámil i s Travise Scottem a co na začátku představovalo pouhé vokální featuringy přerostlo v obří nahrávací společnost Wonderchild Music, kterou Ebony vlastní a kterou založila teprve minulý rok. Ve svých dvaceti čtyř letech je tak nejmladším producentem s takovým úspěchem v celých spojených státech. Wonderchild Music je aktuálně v exkluzivní spolupráci se Sony Music a agenturou Cactus Jack Publishing jediným producentem a zastupujícím subjektem zmiňovaného Travise Scotta.  

 

 

Tokimonsta  

Jennifer Lee je talentem v oblasti elektronické hudby. Mladá djka v roce 2010 nejprve vydala svou vlastní desku s názvem Midnight Menu a od té doby ale také spolupracuje s mnoha dalšími elektronickými umělci a vytváří silné a inspirativní nahrávky ovlivňující trendy v klubové kultuře. Roku 2012 vydala kolaborativní projekt s hudebnicí Suzi Analogue s názvem Boom a o tři roky později produkovala EP You're Invited zpěvačky Gavin Turek. Dále spolupracovala například s Andersonem Paakem a Kool Keithem a za své album Lune Rouge byla nominována na cenu Grammy. 

 

Co je to hyperpop? A jak pronikl do módní scény?

elle.cz