REKLAMA

Česká hudební scéna: Novinky z lockdownu

REKLAMA

Sledovat hudební novinky je těžké, když kapely nesmí hrát naživo a nemůžeme chodit na koncerty. Kdo je na hudební scéně nový, koho ocenili hudební kritici a čí tvorba stojí za vaší pozornost? Ponořte se s námi do hlubin české hudební scény a zaposlouchejte se do alb, která vznikla během covidu. 

Himalayan Dalai Lama a Terezie Kovalová

Brněnské elektronické duo v podání Kryštofa Matěje a Davida Novotného se na nové album rozrostlo o bubeníka Martina Čecha a violoncellistku Terezii Kovalovou, kterou jste mohli ve spojení s Himalayan Dalai Lama slyšet již v minulosti. Pojí je společná záliba v japonské kultuře, jež se obtiskla i na připravované desce. Novinka se jménem Isolated Bonds, která je pomyslnou zpovědí tvůrčí deprese z první karantény, bude mít premiéru 30. dubna 2021. Čekání si můžete zkrátit novým videoklipem k tracku Nozomi z nového alba, video je z dílny režiséra Flashfakera a vzniklo ve spolupráci s VŠCHT. 

 

 

Favorite Obsession

Čerstvý objev z řad nastupující generace hudebníků uspokojí všechny milovníky shoegaze a dreampopu. Mostecké trio s frontwoman Karolínou Nodesovou Favorite Obsession vás nadchne svojí upřímnou a nevtíravou zpovědí o qeer vztazích a objevování vlastní sexuality. Nakonci ledna debutovali EP Sad Disco, které vzniklo pod producentskou taktovou Sáry Vondráškové (Never Sol). Stane se Favorite Obsession vaší novou oblíbenou posedlostí?

 

 

Tea Sofia

Mladičká zpěvačka Tea Sofia vyhrála loňskou hudebně-exportní soutěž Radia Wave Czeching, která jí vyšvihla do širšího povědomí společnosti a to zcela oprávněně. Zpěvačka a skladatelka se srbsko-litevskými kořeny vás pohltí svým charismatickým hlasem se soulovým nádechem. Na své debutové desce Stani zpívá i srbsky, dává tak hold svému původu a zároveň nám otevírá své nitro. Indiepop nadějné zpěvačky osloví nejen mladší generaci. Teu Sofii jste mohli vidět také jako modelku na záříjové přehlídce ODIVI na MBPFW. Jsme si jistí, že o Tee ještě mnohé uslyšíme.

 

 

Amelie Siba

Další interpretka z nastupující hudební generace Amelie Siba nás dostala svými uhrančivými songy. Ačkoliv velmi mladá, tvoří dospělou hudbu, je oceňována kritiky a nominována na Cenu Anděl 2020. Písničkářka získala Cenu Apollo za své debutové albu Dye My Hair, kterou ocení posluchači napříč generacemi. Pokud bychom si její song sdíleli na sociální sítě, určitě by to bylo s heslem „Mood", hlas Amelie Siba vás totiž ve vteřině naladí tak, že zapomenete na všechn strasti a neštěstí. 

 

 

Tata Bojs

Klasika české alternativně-rockové scény, kluci z Hanspaulky a držitelé Zlatých Andělů vydali na sklonku minulého roku své 10. album s názvem Jedna nula. Je na něm vše na co jste u Tata Bojs zvyklí - skvělé a úderné texty, chytlavé melodie i trochu té nostalgie. Při poslechu jejich nové desky vyvěrají na povrch vzpomínky na všechny protančené koncerty a festivaly, které zároveň dávají naději na lepší zítřky, že Tata Bojs snad brzy uslyšíme naživo. Jejich 10. album bylo nominováno na Ceny Anděl 2020.

 

 

Lenka Dusilová

Stálice české hudební scény Lenka Dusilová si se svojí novou deskou Řeka vysloužila rovnou 4 nominace na Ceny Anděl 2020, jejichž vyhlášení proběhne 29. května. Na albu se výrazně vedle dalších výrazných osobností podílel Ondřej Mikula AKA Aid Kid a vzniklo tak jedinečné spojení hluboké osobní zpovědi se silným hudebním vyjádřením. Zvukový harmonický mix vás přenese do snových krajin, ale cesta je to trochu náročná. Vyžaduje více vědomých a pozorných poslechů, po kterých vás její proud doslova strhne pod hladinu.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA