Holky sobě: které seriály musíte vidět se svou nejlepší kamarádkou

Hodný holky

Seriál Hodný holky měl takový úspěch, že to dotáhl na tři řady. Úvodní příběh se soustředí na tři matky: Beth, kterou nevěrný manžel, obchodník s ojetými auty, dostal na mizinu. Annie, svobodnou matku svádící ošklivou o opatrovnictví svého dítěte. A Ruby, šťastně vdanou, ale zoufale potřebující peníze, aby pomohla pokrýt léčbu své dcery. Tato trojice, unavená nedostakem peněz a tím, jak se k nim chová okolí, vymyslí plán na loupež. Chtějí vyloupit obchod s potravinami, kde Annie pracuje. A protože jsou všechny amatérky zločinem nepolíbené, loupež samozřejmě neproběhne přesně podle plánu a tři ženy se nečekaně ocitnou na dráze zločinu.

Můžu tě zničit

Scénáristka Michaela Coel napsala odvážné a provokativní drama, ve kterém si zároveň zahrála hlavní roli Arabely. Arabela je sebejistá a bezstarostná Londýňanka, která má kolem sebe partu skvělých přátel, přítele z Itálie a vzkvétající spisovatelskou kariéru. Když ji ale v nočním klubu sexuálně napadnou, celý život se jí převrátí vzhůru nohama. Musí se vyrovnat s tím, co se jí stalo a je nucená přehodnotit svou kariéru, vztah s přáteli a dokonce i se svou rodinou. Je také nucena si všechno uspořádat sama v sobě a vydává se na cestu sebepoznání, která není jednoduchá a končí překvapivě.

Které filmy si musíte pustit, pokud opravdu milujete módu

elle.cz

Unbelievable

Téma zpracované v osmidílné sérii je skutečně neuvěřitelné. Tím hůře, že je skutečné. Jde o příběh dívky jménem Marie Adler, která nahlásí, že ji u ní doma spoutal, umlčel a s nožem u krku znásilnil maskovaný muž. Šílený a traumatický zážitek ale není zdaleka tím jediným, čemu bude muset mladá žena čelit. Nikdo jí totiž nevěří. Vyšetřující policisté jejímu příběhu nevěří a začnou Marii šikanovat, aby přiznala, že si všechno jen vymyslela. Stejně jako v tomto seriálu Netflixu byla i skutečná Marie nařčena z falešného obvinění a bylo jí nařízeno zaplatit pokutu 500 dolarů a podstoupit terapii v oblasti duševního zdraví za lhaní. Vyšetřovatelé ovšem nejsou jediní, kdo Marii nevěří. Její traumatický zážitek zpochybňují dokonce i její nejbližší přátelé a dokonce i rodina. Kolik toho mladá žena musí vytrpět a co všechno vydržet?

Dámský gambit

Beth Harmon zemře při dopravní nehodě matka a Beth je umístěna do sirotčince. Tady se seznámí s údržbářem, který hraje šachy a přesvědčí ho, aby ji hru naučil. Šachům Beth propadne a stane se geniální hráčkou. Její sen stát se nejlepší šachistkou na světě ale komplikují překážky, které si do cesty klade jen ona sama – její emocionální problémy, závislost na lécích na uklidnění a na alkoholu. Kostýmy, kulisy i kamera jsou naprosto vynikající a vtáhnou vás hluboko do děje, takže všechny díly zhltnete jeden za druhým.

Vaše nová nejlepší kamarádka? Přece ex vašeho ex!

elle.cz

GLOW: Nádherné ženy ve wrestlingu

Píše se rok 1985 a v Los Angeles žije nezaměstnaná herečka Ruth Wilder, která zoufale potřebuje peníze. Jenže role se jí vyhýbají a spí s mužem své jediné kamarádky. Nic moc bilance pro profesní i soukromý život. Ruth se proto vypraví na casting, na kterém hledají kandidátky do týmu GLOW – ženské wrestlingové televizní show. Ačkoli její vize herectví má jen málo společného s tím, co se pro tento program hledá, Ruth práci přijme. Hned poté se ale dozví, že Debbie Eagan, která bývala její nejlepší kamarádkou, se také dostala do týmu GLOW. Takže se s ní bude muset znovu setkat... ale tentokrát v ringu. Zábavný seriál vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů.

Potvora

Nejdřív ji budete chtít zabít, pak ji začnete chápat a pak si ji dokonce oblíbíte. I sebecyničtější mrcha si totiž zaslouží trochu toho pochopení… a lásky. Protivná ženská po třicítce, neustále nadržená, po krk v dluzích, cynická a nepříjemná, která nevychází se svou rodinou, to je hlavní hrdinka seriálu Potvora, majitelka krachující stylové kavárny v centru Londýna. Potýká se s komplikovanými osobními i rodinnými vztahy a přímo do kamery je břitce komentuje. S ubíhajícími díly její suverenita dostává první trhliny a komedie se začíná překlápět do osobního dramatu. Když rozrušená hlavní hrdinka žádá o radu a přiznává, že všechno, co v životě udělala, asi udělala špatně, zasáhne vás to opravdu hluboko.

Je „And Just Like That“ nejlepší z nejhorších seriálů?

elle.cz

Girls

Mladší verze Sex and the City. Série Girls od spolutvůrkyň Leny Dunham a Jenni Konner ukazuje životy čtyř dívek, kterým bylo dvacet, a zároveň ničí zarytou představu, že hlavní ženské postavy v televizním seriálu musí být sympatické. Hannin privilegovaný narcismus, Jessino odmítání nést zodpovědnost za své činy, Marniino sobectví a Shoshannin sklon soudit, vás budou štvát, ale stejně od jejich příběhů nebudete chtít odejít. Samozřejmě je přítomné také velké množství lásky, sexu, řešení ženských problémů, vtipu a inteligence.

Holky za mřížemi

Scénář seriálu Orange Is the New Black aka Holky za mřížemi byl vytvořený podle memoárů Piper Kerman. Ta před deseti lety udělala chybu, když přes hranice převezla kufr plný nelegálních peněz. Teď musí opustit svůj perfektní život, svého přítele a svůj domov, aby strávila patnáct měsíců ve federálním ženském nápravném zařízení. Naštěstí je to věznice jen s minimální ostrahou a 15 měsíců se přece dá vydržet… Nebo ne? Piper se snaží popasovat s nepsanými vězeňskými zákony, ale není to vůbec jednoduché. Potkává zde ale také výjimečné ženy, které mají zajímavé osudy a vypráví je s napětím a humorem.

6 důvodů, proč jsou ženy schopné nenávidět víc než muži

elle.cz

Troufalky

Lehká, ale také feministická, plná věrných přátelství a chuti do života – série Troufalky vás pohltí. A pobaví. Sleduje příběh tří mladých žen, které pracují v ženském časopise, a chtějí si splnit své životní sny. Jane, Kat a Sutton se spoléhají jedna na druhou, zatímco pracují v redakci ženského lifestylového magazínu Scarlett, ve svém pracovním prostředí svádějí každodenní boje, zkoumají svou sexualitu, svou identitu, co milují, svůj vlastní styl. Seriál hraje na stejnou notu jako Sex ve městě nebo Emily in Paris, takže je někdy zábavná, někdy srdcervoucí, řeší vztahy mezi ženami, muže, módu, vzhled, kariéru, osobní výzvy a tužby… Zaháčkuje vás od první epizody po poslední díl páté řady.

Sedmilhářky

Minisérie, kterou vytvořil David E. Kelley, měla sedm epizod tak návykových, tak intenzivních a tak kvalitních, že produkční společnost dala okamžitě zelenou natočení druhé řady. Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley v temném a místy tragikomickém příběhu hrají tři matky žijící v Monterey v severní Kalifornii své zdánlivě dokonalé životy. Než všechno změní vražda, kterou někdo spáchá na benefiční akci základní školy. Přestože totožnost oběti i pachatele je zpočátku záhadou, vše vede k tomu, že v pozadí tohoto zločinu stojí rivalita a tajemství obklopující právě tři hlavní hrdinky. Živelná Madeline (Reese Witherspoon) nesnáší exmanželovu novou mladší ženu Bonnie (Zoë Kravitz). Madelininou nejlepší kamarádkou je Celeste (Nicole Kidman), bývalá právničku žijící v dokonalém manželství s mladším mužem (Alexander Skarsgård). A nakonec Jane (Shailene Woodley), svobodná matku s temnou minulostí, kterou Madeline a Celeste vezmou pod svá ochranná křídla. Děj příběhu je prokládaný scénami z výslechové místnosti, ke které ostatní rodiče a zaměstnanci školy vypráví drby o místních obyvatelích a nešetří ani hlavní hrdinky. Postupně vychází najevo, jaké tajemství každá z žen skrývá, až se dostaneme k oné osudné noci.

Zářily, zapadly a teď znovu povstávají: comebacky slavných žen

elle.cz

Zdroj: Netflix, HBO Max, Disney+, ČSFD, Wikipedia, Rotten Tomatoes, ELLE.com