REKLAMA

Manifesto Market se rozšiřuje na Smíchov

REKLAMA

Manifesto Market, který si za krátkou existenci získal mezinárodní věhlas i ocenění Obchodník roku, se chystá oživit další pozapomenuté místo, tentokrát v srdci Smíchova. Druhý dočasný market otevře letos v létě na prázdném provizorním parkovišti vedle Národního domu na Smíchově, nevyužívané budovy z 19. století, jež sloužila spolkovým akcím smíchovských a hledá novou funkci před svou rekonstrukcí, již plánuje Torino-Praga Invest. Pop-up Manifesto má s redefinicí vypomoct.

Nepůjde o kopii oblíbeného kontejnerového konceptu z Florence – chystá se zelená oáza s vodní hladinou a originálním výběrem gastronomie: “V Manifestu na Smíchově vytvoříme koncept, v jehož středobodu bude pivní kultura a umění českých sládků, a zaměříme se na nejvyšší kvalitu a rozmanitost. Jsme v jednání s Pilsner Urquell a máme zájem o jejich prvotřídní tankové pivo, ovšem vedle něj budeme čepovat také pečlivý výběr z malých pivovarů a mikropivovarů. Překvapivá bude nabídka jídla – místo klasických pivních snacků se zde bude pivo snoubit s eklektickým menu mezinárodních receptů a s jídly, která se pivem zapíjejí v různých koutech světa, zejména v Asii. Stejně jako v Manifestu na Florenci, i zde se budou konat hudební večery, DJ sety, letní kino a další zdarma přístupné kulturní akce," odhaluje zakladatel Martin Barry, jaký druh zážitků bude čekat v nové lokalitě. 

Barry oslovil pro tento pop-up projekt ke spolupráci architektonické duo Chybík + Krištof. Budou pracovat s modulární architekturou, aby zohlednili dočasný charakter Manifesta, a přidají atraktivní vodní prvek. 

Lokalita na náměstí 14. října je jen pár set metrů od rušného Anděla, blok od obchodního centra Nový Smíchov, 3 minuty tramvají z Újezdu a v docházkové vzdálenosti od smíchovské náplavky nebo Tančícího domu. K místu přímo přiléhají dva parky, ale i tak je po většinu času liduprázdné. To chce Manifesto změnit – má ambici vrátit krev do žil dříve tepajícímu srdci smíchovského komunitního života a znovuobjevit jeho půvab. Doufáme, že Manifesto přitáhne tradičně silnou uměleckou a kreativní komunitu Smíchova a poskytne místo k setkávání: „Jsem vděčný za každé nové bistro, restauraci nebo galerii na Smíchově, kde trávím hodně času. Těším se na nové Manifesto, které budu mít blízko a zajdu si tam i pěšky," svěřil Aleš Najbrt - designér, hudebník, performer a jedna z nejvýraznějších uměleckých osobností žijících a tvořících na Praze 5. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA